Loni v srpnu opouštěli „Ševci“ lázeňské město hodně zklamaní z porážky 0:1. Přestože odevzdali v úvodním divizním střetnutí velmi poctivý výkon a dlouho se natahovali po bezbrankové remíze, nakonec jim srazilo vaz jediné zaváhání. O více než osm měsíců později se historie opakovala, ale k radosti sezimoústeckých barev v opačném gardu – gólová hlavička Horky z 88. minuty uzamkla cenné tři body do sbírky domácího Spartaku. „Soupeř u nás nehrál špatně, ale na druhé straně jasně ukazoval, že si přijel pro bod. Ten nakonec nezískal a prožíval to, co my v Třeboni,“ říká s úlevou domácí lodivod Milan Škarda. „V utkání jsme si vytvořili šance, zahrávali jsme hodně standardních situací, ale nebýt tam Marián Horka, asi by ten gól už nikdo nedal. Je pravda, že zhruba ve třicáté minutě se mohla pískat penalta právě za zákrok na Horku. Nakonec jsme ale branku Třeboně dobyli ze hry a jsem raději, než abychom vyhráli gólem z penalty,“ dodal šibalsky kouč „Ševců“.

Přítomnost několika fotbalistů z kádru druholigového A–mužstva pochopitelně byla na hřišti znát. „Zápas byl sice více bojovný než fotbalový, ale s tím se počítalo, protože na umělce a navíc při derby toho prostoru moc není. My máme stále ještě o co hrát, a k tomu musíme přihlížet. Až získáme definitivní klid, budeme mít prostor pro práci i s klukama, kteří zůstali na lavičce,“ slíbil Milan Škarda.

V neděli se hraje na sezimoústeckém Soukeníku velký šlágr v podobě sousedského derby Spartak MAS Sezimovo Ústí B -FK Tábor. Jeho výkop je plánován na 14.30 hodin.