Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéf FC MAS Táborsko Jiří Smrž: Chceme fanouškům postavit fotbalové divadlo

Táborsko – Tři ročníky se klubu FC MAS Táborsko spíše zachraňoval ve druhé fotbalové lize. Aktuální sezona je úplně o něčem jiném. Klub bojuje o příčky, z nichž se postupuje do Gambrinus ligy.

14.5.2014
SDÍLEJ:

Jiří Smrž.Foto: Luboš Dvořák

Jméno klubu FC MAS Táborsko, který vznikl spojením Tábora a Sezimova Ústí, už má u fotbalové veřejnosti zvuk. To však klade větší nároky také na majitele klubu, před nimiž stojí řada zásadních rozhodnutí. Také o nich jsme mluvili s většinovým vlastníkem a předsedou představenstva klubu Jiřím Smržem.

Sportovní výsledky A týmu mužů ve druhé lize jsou určitě lepší než sportovní zázemí klubu, kterému chybí důstojný stadion. Můžete potvrdit nebo vyvrátit, že ho FC MAS Táborsko začne v létě 2014 stavět?

Na začátku letošního roku jsme si dali za úkol postavit v Kvapilově ulici v Táboře stadionek s druholigovými parametry a připravit fanouškům v dobrém slova smyslu fotbalové divadlo. Jsem přesvědčen, že tento úkol splníme. Aktuálně čekáme na stanovisko Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k naší žádosti a poté se pustíme do realizace. Město Tábor na výstavbu přispěje pěti miliony korun, od společnosti ČEZ dostaneme jeden milion korun a 1,5 milionu korun jsme našetřili. (Hlavní částku zde dělá prodej pozemku pro výstavbu městské víceúčelové haly v Kvapilově ulici, Vladimír Karmazín věnoval částku sto tisíc korun a výkonný ředitel Tomáš Samec přispívá pravidelnou měsíční platbou). Po zveřejnění stanoviska ministerstva se rozhodneme, zda nutný zbytek peněz dofinancujeme z úvěru. Věřím proto, že v létě se začne budovat, ale připomínám, že financování je v první etapě připraveno pouze pro malý druholigový stadionek.

Po podzimu jste řekl, že po 25. kole veřejnosti sdělíte, zda klub bude usilovat o postup do Gambrinus ligy. Vyvíjí se situace tak, že možnost postupu, byť by se hrálo jinde, přímo vylučujete/nevylučujete?

Fotbal dělám v našem klubu třiadvacet let a pamatuji všechny postupy od I. A třídy. Velmi si vážíme našeho současného postavení v druholigové tabulce a neměníme naše názory, to znamená, že fotbal se dělá pro radost a pro vítězství. Po vítězstvích přicházejí postupy, proto i tentokrát bychom přemýšleli, jak hrát vyšší soutěž, i když dočasně jinde. Naším velkým problémem je, jak všichni vědí, stadion. Do roka by musel být postaven, jinak klubu hrozí sankce až do výše třináct milionu korun. To je velké riziko a je na zvážení, zda ho podstoupit. Za pomoci města a státu se o tom dá uvažovat.

Klub FC MAS Táborsko nelení, neustále shání peníze, podporu, partnery. Nedávno město Tábor schválilo dotaci 5 milionů korun. Co pro klub tato podpora znamená a jak s ní bude naloženo?

Schválením dotace Města Tábor byl položen základní kámen k výstavbě stadionku, a proto je zřejmé, že tato podpora je významná a celá bude použita na výstavbu.

Podporuje město Tábor vaši mládež, a jak výrazně?

Město Tábor podporuje fotbal částkou 3,5 mil. Kč a většina peněz je určena mládeži. Klub má rozpočet pro rok 2014 ve výši 28 mil. Kč, když v klubu je jedenadvacet mužstev, z toho osmnáct mládežnických.

Také díky doporučení od Jihočeského kraje, konkrétně hejtmana Jiřího Zimoly, jste získali jeden milion korun od skupiny ČEZ. Dá se hovořit o možné trvalejší spolupráci s tímto energetickým gigantem?

Společnost ČEZ náš klub opravdu podpoří částkou jeden milion korun. Velký dík patří za pomoc při jednání hejtmanovi kraje Jiřímu Zimolovi a také předsedovi Krajského fotbalového svazu Janu Jílkovi. O další spolupráci budeme jednat v příštím roce a já věřím, že společnost ČEZ opět ocení naše výsledky ve fotbale, a to nemám na mysli jen muže, ale také mládež, když devět mužstev mladých fotbalistů hraje ty nejvyšší soutěže v zemi.

Za pochodu se už připravuje kádr na příští sezonu. Některým hráčům končí smlouvy. Podařilo se vám už někomu kontrakt prodloužit a s kým budete ještě jednat?

Snažíme se, aby kádr prvního týmu FC MAS Táborsko zůstal pohromadě i pro příští sezónu, ať bude ligová, nebo druholigová. Co se týká aktuálních změn, tak na brankáře Michala Tomu uplatníme opci a jeho hostování se v červenci změní v přestup. Na hostujícího záložníka Ondřeje Šimla jsme uplatnili opci. Smlouvy prodloužili záložníci Petr Javorek a Jan Šimák a obránce Václav Kotrba. S dalšími hráči budeme jednat a věřím, že se domluvíme na pokračování jejich kariéry v FC MAS Táborsko. Pro příští sezónu počítáme se všemi hráči současného kádru. Jediným hráčem, který zatím nemá zájem u nás pokračovat, je Miljan Vukadinović.

Autor: Luboš Dvořák

14.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Do Chýnova v sobotu zavítá cyklokros, startovat může každý

Pořádková jednotka jihočeské policie cvičila ve čtvrtek v noci pátrací akci. Policisté si zkoušeli využití nové technologie p-Track.
27

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Odvolit je možné i v posteli

České Budějovice – V pátek a v sobotu voliči odevzdají hlasy svým vyvoleným stranám a kandidátům do Poslanecké sněmovny.

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Prachaticko - Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled pohřbů na pátek a sobotu od pohřební služby Melich.

OBRAZEM: Fotbalisté z Klíčku si odnesli putovní pohár

Tábor - Po nezvykle dlouhé přestávce se sešli ve středu 11. října v tělocvičně Střední školy obchodu, služeb a řemesel domácí FK Rohlík a hosté FC Klíček Záluží, aby soupeřily v sálové kopané o putovní pohár.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení