A padli zbytečně – v první půli měli daleko víc šancí než Pražané a v té druhé navíc neproměnili ani penaltu…

„Mám obavu, aby se z toho nestala naše bolest. Vyložené šance nedáváme tak tři čtyři poslední zápasy," stýskal si po zápase trenér Dynama František Cipro. „Kdyby to v první půli bylo 3:1, možná 4:2, nikdo by se nemohl divit," podtrhl zkušený kouč a vyzdvihl i výborný výkon gólmana Berkovce: „Chytil jen v první půli nejméně tři góly."

Brankář Slavie svůj výborný výkon potvrdil i po půli, kdy skvěle vystihl Jurdíkovu penaltu. Tu mladý útočník Jihočechů sice kopl přesně k tyči i správně po zemi, což brankáři nemají rádi, bohužel patřičná razance jeho střele chyběla… „Že jsme nedali ani penaltu, bylo jen završením našeho zmaru. Kdybychom dali na 1:2, dalo by se s výsledkem ještě něco udělat. Jenže když proti takovému soupeři nedáme čtyři vyložené šance a penaltu k tomu, hraje se těžko," mrzelo trenéra Cipra. „Ale jak říkám, je to už několik posledních zápasů," kabonil se.

Úvod duelu, na který se přišlo v Písku podívat téměř tisíc diváků, sice patřil Slavii, její hráči ale Křížka v bráně prakticky neohrozili. Po úvodních deseti minutách začali iniciativu přebírat Jihočeši. Brejk Linharta v 10. min., kdy šli tři na jednoho, pokazila přihrávka na Jurdíka do ofsajdu. Dvě minuty nato po výtečné Karafiátově uličce se řídil Linhart sám na bránu, vracející se Deli ho ale ze šance vytlačil.

Slavia v této fázi tahala za kratší konec provazu, přesto od 20. min. vedla, když Mikula oklamal Nováka a zblízka nedal Křížkovi šanci. „Že se Novák cítí lépe na stoperu, se ví, jenže stoperská dvojice se mi jeví docela dobře a nechci do toho moc sahat," chválil kouč Karafiáta s Hricem a dodal, že ani návrat mladého beka Šlehofera do Písku ještě nemusí být definitivní. Naopak v testech neuspěli Jan Záviška ani Vignon Amegan, pro něž duel se Slavií byl v dresu Dynama poslední a v Budějovicích tuto sezonu působit nebudou.

Dvě minuty po obdrženém gólu trefil Funda vnitřní šajtlí za zády už překonaného brankáře Slavie tyč, ve 32. min. po Fundově úniku Linhart sám před brankou trefil Berkovce, minutu nato našel Novák ideálně Judíka, jehož ránu zblízka vykopl Berkovec jen reflexivně. „Byl jsem spokojen jen zhruba s prvními dvaceti minutami, kdy jsme dali branku a byli hodně aktivní. Pak jsme se z nepochopitelných důvodů zbytečně zatáhli a mohli jsme od Budějovic dostat dva góly," neskrýval své výhrady trenér Slavie Dušan Uhrin.

Po pauze se obraz hry změnil a fotbalisté Dynama na výkon z první půle už nenavázali. „Přišla střídání, ať proto, že ještě nějaké hráče zkoušíme, anebo že toho někteří hráči v tom vedru už měli plné kecky. Tím se ta hra už narušila a bylo po fotbale," krčil rameny trenér Cipro.

Jeho protějšek naopak s výkonem svého týmu ve druhém dějství byl spokojenější. „Po půli jsme začali dobře a myslím, že jsme těch pětačtyřicet minut na hřišti dominovali," uvedl Uhrin pro klubový web.

Po přestávce měla Slavia už i více šancí, Piták po Škodově úniku přidal druhý gól, navíc s hlavičkou Škody z rohu, Pitákovou umístěnou střelou z přímého kopu i Bazalovou dělovku do šibenice si výborně poradil brankář Křížek.

V týdnu by Dynamo po sérii tří duelů ve čtyřech dnech (na Bohemce 3:3, bez hráčů předpokládaného základu s Chemnitz v Rakousku 0:2) mělo mít volno a v sobotu ho čeká pohárová generálka v Doubravce, kde změří síly s domácím týmem divize (ten v předkole vyhrál v Lomnici/Pop­. 5:1).

Dynamo ČB – Slavia Praha 0:2 (0:1) – Branky: 20. Mikula, 50. Piták. ŽK: Piták. Diváci: 920. Rozhodčí: Makovička – Štuk, Kotalík. Dynamo: Křížek – Řezáč (83. Dvořák), Hric (83. Lima), Karafiát, Novák (46. Wermke) – Pešek (70. Záviška), Benát (46. Vignon), Šimák (66. Hála), Funda (83. Vaněk) – Linhart, Jurdík. Slavia: Berkovec – Švec, Deli (73. Bílek), Latka (K), Jablonský (56. Dostál) – Mikula (71. Vukadinovič), Hrubý (81. Bazal), Zmrhal (67. Souček), Voltr (56. Černý) – Piták (80. Diop) – Škoda (71. Červenka).

Táborsko prohrálo v Jihlavě 4:2

V předligové generálce fotbalisté Vysočiny Jihlava zdolali druholigové Táborsko 4:2. Jihočeši předvedli sympatický výkon, ale na lepší výsledek to nestačilo.

Bohatý na branky byl první poločas, padlo v něm pět gólů. Za FCT vyrovnal na 1:1 Presl a na 3:2 snížil Javorek. Těsně před touto branou trefil hostující Sladký tyč. Za Táborsko odehrál asi třicet minut mladý bosenský ofenzivní hráč Bojan Dordič (1994), který je v klubu od čtvrtka na testech.

Táborsko čeká první „ostrý" zápas o víkendu v Poháru FAČR. Pojede do města zoo – do Dvora Králové.

Hodnocení trenéra Petra Frňky: „Výsledek 4:2 je pro nás trpký. Hráli jsme velmi dobře. Bylo to pěkné utkání. Udělali jsme ale spoustu hloupých chyb, které umožnily soupeři třikrát skórovat nehledě na to, že první gól jsme inkasovali rukou. Po našich zaváháních soupeř dával branky, a to mě mrzí. Naše hra jinak nebyla špatná, nicméně soupeř naše chyby potrestal. My jsme kromě dvou branek měli i další šance, ale Ciku, Presl, Dordič dobře nezakončili. Naopak Jihlava byla efektivní. Na můj vkus jsme dostali moc branek, ale facku jsme dostali v pravou chvíli. V příštím utkání nemůžeme nic podcenit. Jsem spokojen s hrou, ne s výsledkem. Můžeme jednou, dvakrát takto prohrát, ale potřetí už se nám chyby nemusí vyplatit. V poháru se příští týden utkáme s Dvorem Králové, ale to bude zápas, který musíme vyhrát, tam se musíme vyvarovat se chyb. Dnes za nás nastoupil mladý hráč Dordič, krajní záložník, nebo útočník, který je u nás na testech do konce příštího týdne. Pak se uvidí. Byl aktivní, ukázal rychlostní předpoklady, ale logicky vázla jeho souhra se spoluhráči."

Jihlava – Táborsko 4:2 (3:2) – Branky: 32. a 40. Mešanovič, 38. Dvořák, 90. Jungr – 36. Presl, 44. Javorek. ŽK: Batioja. Diváci: 240. Rozhodčí: Vostrejž – Polák, Hájek. Jihlava: Hanuš (71. Rakovan) – Kryštůfek, Krejčí, Jánoš, Mešanovič, Marek, Dvořák, Šulek, Batioja, Kukol, Mišun. Táborsko: Toma – Hovorka, Mráz, Cíferský, Sladký – Šiml – Ciku, Kočí, Javorek, Presl (59. Dordič) – Džafič (33. J. Rabiňák).