Aktuální postavení domácího týmu by nemělo být při krajském derby v ohrožení. Hosté od Malše ztrácejí na rezervu Táborska šest hodů, a navíc už jim zbývá odehrát jen dvě utkání. I při té nejodvážnější variantě v podobě rovnosti bodů na konci soutěže by se před hráče FC MAS dostávali jen velmi těžko. Do vzájemné bilance se totiž velmi výrazně zapsal výsledek podzimního střetnutí, ve kterém Roudné podlehlo „béčku" Táborska vysoko 0:4.

Pravdou je, že Roudenští přijedou do Tábora ve velmi dobré formě. Po sérii předchozích neúspěchů odehráli tři zápasy v sedmi dnech a vytěžili z nich parádních osm bodů. Tři body vyválčili v Rokycanech (3:0) a doma se zachraňující se Hvězdou Cheb (2:1), mezitím si navíc dojeli pro penaltové vítězství do Karlových Varů  (2:1).

Domácí mužstvo se pohybovalo na opačné křivce. Po čtyřech vítězných vystoupeních a desetibodovém zisku přišla porážka 1:3 na horké klatovské půdě. V zápase se museli Jihočeši obejít bez výrazné pomoci ligových pendlů. Stejné to zřejmě bude i v nedělním dopoledním duelu, protože A-mužstvo hraje poslední domácí zápas až zítra odpoledne (od 17 hodin se Sokolovem). Trenéři Zbyněk Jaroš s Petrem Holotou tak zřejmě namíchají obvyklou směs hráčů B-týmu a juniorů, kteří už mají po sezoně. Nejistý je start Jakuba Škrábka a Jana Stoszka, kteří si odnesli zranění z utkání v Klatovech, resp. Ze čtvrtečního tréninku.

Nutno dodat, že zajímavé osobnosti tentokrát spatří diváci v hostujícím dresu. Oporami Roudného jsou exligisté Otepka s Jasanským, farmářská spolupráce navíc před týdnem oblékla do dresu FK Malše útočníka českobudějovického Dynama Michala Škodu.