Radim Nečas ví, že tým měl v uplynulém půlroce ve Fotbalové národní lize určitě rezervy. „S bodovým ziskem zase až tak spokojen nejsem, protože si myslím, že bodů se dalo udělat více," řekl kouč Táborska, někdejší vynikající záložník Baníku Ostrava či Slavie Praha.

Máte jako hlavní trenér za sebou půlsezonu u prvního týmu FC MAS Táborsko. Co vás během jara potěšilo nebo překvapilo - pozitivně i třeba negativně?
„Myslím si, že negativně mě nic v klubu nepřekvapilo, spíše naopak. Vše je tu pozitivní - myslím tím hráčský kolektiv, lidé, kteří pracují pro klub a celková atmosféra, která byla dobrá.

Začátek jara vám i týmu ve druhé fotbalové lize vyšel velmi dobře, pak už se úspěšné výsledky střídaly s neúspěšnými. Čím to? Zranění Traorého a Cíferského? Kolísavá forma hráčů? Špatná defenziva?
„Začátek jara nám skutečně vyšel dobře, potom už začaly i horší výsledky, ale těch faktorů, proč tomu tak bylo, bylo více. Kolísavá forma některých hráčů, vykartování hráčů (často i z vlastní nedisciplinovanosti), zranění hráčů základní sestavy Cíferského a Traorého, dlouhodobě nám chyběl také Kotrba. Někteří hráči museli hrát na jiných postech, a to sehrálo taky svou roli. I defenziva celkově nebyla naší silnou stránkou. Obdrželi jsme na můj vkus hodně branek.

Které výhry si na jaře ceníte? Byly to třeba domácí výhry nad Znojmem či Zlínem?
„Nejvíce si asi cením výhry nad Zlínem, protože jsme byli po porážkách od Pardubic a Kolína dost pod psychickým tlakem. Jsem proto moc rád, že jsme zápas se Zlínem, který hrál o postup do Synot ligy, zvládli vítězně."

Naopak, která prohra vás nejvíce štve. Ta doma s Pardubicemi, venku v Třinci nebo v Kolíně? A proč?
„Nejvíc asi mrzí prohra doma s Pardubicemi, protože ten zápas se nám totálně nepovedl a byl nejhorší z celého jara. Zápas v Kolíně mě taky mrzí, ale tam to bylo o (ne)proměňování šancí. Tam jsme měli vést po patnácti minutách čtyři nula a nikdo by se nedivil. Nakonec jsme zbytečně prohráli 3:1."

Už na začátku jara jste říkal, že mužstvo má výbornou ofenzivu, ale slabší defenzivu. Soupeři to asi moc dobře vědí, že?
„Je fakt, že na začátku jara jsem avizoval, že máme mužstvo více laděné do ofenzivy a naše defenziva není až tak silná. Zaměřovali jsme se na to, ale i tak byl počet obdržených branek moc velký. Je také faktem, že soupeři to o nás věděli a byli na nás takto připraveni."

Tým nasázel 55 gólů, nejvíce devítigóloví Strnad a Džafić. Góly umějí dávat Presl, Javorek, Musiol. Je to hlavní deviza mužstva?
„Vstřelených 55 branek je určitě dost. Džafič i Strnad jsou devítigóloví, Džafič má navíc nejvíce asistencí. To je dobrá střelecká produktivita. I tato statistika říká, že ofenziva je nejsilnější stránkou mužstva."

Tým nakonec skončil na 6. místě tabulky, což se možná dá považovat za lehký, mírný neúspěch. Souhlasíte, nebo ne?
„Ano, skončili jsme na 6 místě. Nechci ale říkat, že je to neúspěch. Umístění mohlo být i lepší, ale je třeba zhodnotit všechny už zmíněné faktory, které nás na jaře provázely -zranění, nemoce, karty atd."

Většinový vlastník velmi rád zapojuje do A týmu odchovance, nebo hráče, kteří prošli regionem. Je v tomto ohledu z čeho vybírat? Kteří mladí hráči mají šanci alespoň na pokus o uplatnění?
„Vím moc dobře, že většinový vlastník moc rád zapojuje do týmu hráče, kteří prošli regionem, ale je třeba hlavně rozlišovat výkonnost, a ta je nejdůležitější. Když budu mít v mužstvu jedenáct odchovanců a budou mít výkonnost, tak není důvod, aby všech jedenáct nehrálo. Určité hráče, kteří hrají v mládežnických kategoriích, sledujeme. Když budou prokazovat výkonnost a kvalitu, tak příležitost v áčku dostanou."

Předpokládám, že vy budete u týmu FCT pokračovat?
„Smlouvu mám ještě na rok a zatím nevím, že bych neměl u mužstva působit i nadále."

Kde podle vás, na jakých postech, potřebuje tým posílit a kolik nových tváří, aniž by byla narušena kostra týmu, lze v létě očekávat?
„O posílení se samozřejmě bavíme a potřebujeme posílit v každých řadách, takže počítáme se čtyřmi až pěti hráči, pokud se nám podaří udržet kostra mužstva pohromadě."

Na trhu je zájem zejména o Džafiće. Doporučil byste mu přestup do první ligy?
.Já bych Adnanu Džafićovi přestup do první ligy přál. A nejen jemu, ale i dalším hráčům, ale teď bych chtěl, aby ještě rok odehrál v Táborsku a ještě více se zviditelnil."