Fotbalový stadion na Svépomoci hostil netradiční přátelské utkání, ve kterém si to rozdala XI. rozhodčích s účastníkem nejnižší soutěže na Táborsku, týmem SK Červený kůň Tábor. Utkání nakonec skončilo nerozhodně 5:5, ale výsledek zdaleka nebyl tím nejdůležitějším.

XI. rozhodčích (výběr ČR) – SK Červený kůň 5:5 (2:4). Branky: Kureš 2, Makovička st. z penalty, Makovička nejml. z penalty, Kotalík – Jánský, Hejra, Šteinochr, Pitrák, Kytka. Utkání řídil ligový rozhodčí Pavel Rejžek ze Strakonic.

V jeho rámci slavil 70. narozeniny stále aktivní rozhodčí se zkušenostmi ze druhé ligy a současný delegát krajského svazu Milan Makovička. V dresu rozhodcovského týmu složeného z bývalých i současných arbitrů republikových soutěží si jubilant zahrál po boku svého syna a rovněž sudího Milana Makovičky mladšího a osmiletého vnoučka z líhně FC MAS Táborsko Milana Makovičky nejmladšího.

Přestávku zpestřila střelba na láhve sektu, ve který dominoval Patrik Jánsý z Červeného koně. Ve druhé půli došlo i na atraktivní novinku v rukách video rozhodčího; takzvané Jestřábí oko při své republikové premiéře přimělo hlavního arbitra k odpískání penalty, kterou po vzoru svého dědy z prvního poločasu proměnil nejmladší z Milanů Makovičků.