Poprvé stadion v Kvapilově ulici hráči vyzkouší v sobotu 5. srpna od 17 hodin. Soupeřem týmu MAS Táborsko bude FK Olympia Praha.

Otázky:
1. Jak vnímáte otevření nového fotbalového stadionu v Kvapilově ulici?
2. Jaký význam přisuzujete tomuto sportovišti?


Aleš Pivoda, autor knihy Fotbalové Táborsko:
1. Je potěšující, že město Tábor bude mít konečně důstojný fotbalový stánek, kde lze hrát profesionální fotbal. Už bylo načase.
2. Doufám a předpokládám, že se oproti Soukeníku zvýší návštěvy druholigové návštěvy. Soukeník nechť dobře slouží mládeži FCT.

Jiří Fišer, starosta Tábora:
1. Cesta byla klikatá, místy mokrá, ale cíle bylo dosaženo. Je to dobře.
2. Je to součást celého sportovního areálu u Jordánu. Zásadní rekonstrukcí brzy projdou hala u stadionu Míru a plavecký stadion. Parádní je jordánská pláž. A stadion Kvapilka je správný a kvalitní prvek této mozaiky.

Bohumil Ortman, sportovní redaktor Deníku:
1. Otevření nového stadionu pro mě je návrat velkého fotbalu do Tábora. Pro mě osobně jsou to i vzpomínky na fotbalová utkání, která se v tehdy ještě federální II. lize hrála na dohled od hřiště v Kvapilově ulici na sousedním stadionu Míru. Zejména pak na několik dramatických derby mezi tehdejší Duklou a Dynamem.
2. A jaký význam tomu přisuzuji? Jak už jsem se zmínil v první odpovědi, druhá liga fotbalu do Tábora patří. Myslím si, že by se měly zvednout i návštěvy, přece jen na stadion kousek od centra Tábora je odevšud blíž než do Sezimova Ústí. A taky ustanou všelijaké poznámky, které někdy na adresu stadionu na Soukeníku byly od soupeřů slyšet. Je tam prostředí sice příjemné, nicméně vzhledem k tomu, jak daleko diváci od hrací plochy jsou, nepříliš fotbalové.

Jan Škrle, sportovní fotograf:
Já jsem rád, že to vzniklo, protože nemusím ze Strakonic jezdit přes celý Tábor. Doufám, že se tam domácím bude dařit.

Pavel Kortus, sportovní redaktor Deníku:
Podle mého názoru je otevření stadionu v Kvapilově ulici to nejlepší, co mohlo táborský fotbal potkat. Konečně se bude hrát druhá liga přímo v Táboře. Navíc prostředí na stadion na Soukeníku je bezpochyby příjemné a sympatické, ale nesplňuje parametry pro vrcholový fotbal.

Pavel Eybert, exsenátor za obvod Táborsko a starosta Chýnova:
Nejpopulárnější a nejmasovější sport se konečně dočká slušného sportoviště v Táboře. Mohlo to být už dávno, kdyby závist nebyla jednou z dominantních vlastností v Čechách!

Jan Babor, exposlanec a táborský městský zastupitel:
Hodnotím to velmi kladně. Doufám, že vyhrajeme. Konečně má Tábor fotbalový stadion, a ne jenom hřiště.

Dušan Mendel, šéfredaktor sportovní redakce TV NOVA:
1. Soukeník má svoji historii a půvab, ale otevření stadionu v Kvapilově ulici vnímám jako pozitivní krok. Nové prostory, nové sedačky, nový trávník.
2. Jednoznačně největší devizou je poloha stadionu víceméně v centru okresního města s dobrou dostupností pro pěší a blízko MHD. Jen s parkováním možná bude trochu potíž, pokud se na atraktivní utkání sejde nadstandardní návštěva.
Díky lepší dostupnosti čekám i větší podporu fanoušků, kterou bude tým v letošní sezoně hodně potřebovat.

Jan Podroužek, redaktor deníku Sport:
1. Jako bývalý hráč Táborska mám z toho upřímnou radost. Ne že by mi Soukeník vadil, naopak, člověk na něm odehrál hodně zápasů a má na něj skvělé vzpomínky, ale vůbec neodpovídá současným potřebám klubu. A jestliže se ve městě hraje druhá nejvyšší soutěž, pak je jeho výstavba důležitá.
2. Vzhledem k tomu, že Táborsko hraje profesionální soutěž, je potřeba vymanit se z ´lesoparku´, ze kterého si hostující týmy občas dělaly srandu. To je první důvod. A druhý, že masový sport jako fotbal nový stadion naplno využije a navíc se ještě zlepší podmínky pro talentovanou mládež.