Fanouškům na Táborsku naservíroval víkendový program i jeden pikantní chod v podobě derby mezi poslední Planou nad Lužnicí a vedoucím Spartakem Soběslav. Senzace se v něm nekonala. Favorizovaní hosté získali už v první půli třemi góly v rozmezí dvanácti minut tříbrankový náskok a přes výkonnostní „slevu" po změně stran dovedli střetnutí k očekávané výhře. Plánští si ovšem ve druhém dějství ověřili, že mohou své budoucí soupeře trápit a rozfoukat svůj plamínek naděje na záchranu v soutěži.

Pozornost obou okresních rivalů se upínali i k utkání, které se hrálo jen o pár kilometrů dál. Druhá Želeč v něm hostila na svém trávníku čtrnáctý tým Olešníku a vykázala nepříjemnou ztrátu. Kouč hostů Ladislav Táborský dovedl svůj tým k cenné bezbrankové remíze a rozesmutnil tak svého někdejšího spoluhráče a kamaráda na želečské lavičce Romana Lukáče.

PLANÁ n/L. – SOBĚSLAV 1:3 (0:3)

Branky: Trčka z penalty – Nohava, Šmídmajer, Fischer z penalty.
 Roman Kačur, trenér Sokola Planá nad Lužnicí: „Soběslav byla v prvním poločase podle očekávání lepší a vedení si zasloužila. My jsme ale na druhé straně měli první velkou šanci utkání a je velká škoda, že jsme si vybrali hluchou chvíli a během dvou minut inkasovali dva v podstatě stejné góly. Po přestávce se naše hra zlepšila a hráli jsme daleko důrazněji. Podařilo se nám snížit z penalty, ale v dalším náporu nás bohužel zase trochu přibrzdilo zranění Štiaka. Věřím, že se nám podaří výkon ze druhé půle přenést do dalších utkání."
 Radek Hajič, trenér Spartaku Soběslav: „Moje hodnocení je tentokrát opačné než před týdnem, kdy jsem hráče chválil za druhý poločas. První půle byla i přes první velkou šanci soupeře v naší režii a kromě gólů jsme tam měli další šance a nedotažené útoky. Mohlo to být tak minimálně 6:1 pro nás. Po přestávce Planá přidala na důrazu, zatímco náš přístup ke hře byl katastrofální. Na druhé straně jsme získali očekávané tři body a jsme spokojeni. Těší mne, že i když máme čtyři hráče ze základu mimo hru, dokážeme je plnohodnotně nahradit."

 PLANÁ n/L.: Fajfrlík – Sedláček, Štiak (75. Jílek), Welzl, Handrejch – Janovský, Do Trung, Voneš (46. Pospíchal), Pösinger – Trčka, Švec (41. Římanek).
 SOBĚSLAV: Hnilička – Chotovinský, Podráský, Boháč, Hromada – Fischer (89. Maršík), Nohava, Peltán, T. Mazouch – Dvořák, Šmídmajer.

ŽELEČ – OLEŠNÍK 0:0

Roman Lukáč, trenér Sokola Želeč: „Jsme samozřejmě zklamaní. Podruhé v řadě jsme neskórovali. Naše finální fáze byla špatná, neuměli jsme si vyhovět a chyběl nám důraz. Naopak Olešník velmi důsledně a trpělivě bránil. Až v závěru jme si vytvořili dvě slibné šance, ale nepodařilo se nám je proměnit. Remíza je podle mne zasloužená."
 ŽELEČ: Hovorka – Škrábek, Pavličko, Kosobud, Petr – Švec, Brůžek, Kukučka, Rabiňák – Novotný, Sokolt (73. Holub).