Deník Sport ho zahrnul mezi osm TOP přestupů léta ve Fotbalové národní lize. Jenže osmadvacetiletý krajní záložník zatím nehrál mistrovské zápasy, protože neměl registraci. Na jaře hrál v Polsku a právě severní sousedé administrativní návrat do Česka hodně pozdrželi. Teď už Elvist čeká, až nastoupí v modrobílém dresu Jihočechů ve druhé lize. V sobotu se objevil v sestavě B týmu v divizním utkání proti Rokycanům a stal se tak oficiálně poslední letní posilou FC MAS Táborsko.

Jak moc jste rád, že se váš přestup od Táborska podařilo konečně dotáhnout do konce? Trvalo to dlouho…
„Čekal jsem na to měsíc, měsíc a půl. Jsem moc rád, že budu moct konečně také hrát zápasy. Už mě moc nebavilo jen trénovat. Pro fotbalistu je nejlepší, když může hrát. Jsem tedy rád, že konečně moje registrace dorazila."

Kde to vázlo? V Polsku, kde jste naposledy působil?
„Ano, v Polsku. Moji transfer kartu zadržovala polská fotbalová federace, přitom k tomu neměla žádný důvod. Nevím, proč to tak Poláci zdržovali."

Jak se vám v Polsku během půl roku vedlo? Hrál jste druhou ligu za GKS Katowice.
„Po fotbalové stránce to bylo výborné, měli jsme také skvělé fanoušky, ale finančně to bylo špatné. Půl roku jsem nedostal žádnou výplatu."

Jak jste to finančně zvládl?
„Žil jsem z toho, co jsem si našetřil za předchozího působení v Karviné. V srpnu jsem dostal první výplatu po sedmi měsících. Až tady od Táborska! Tady chodí výplata včas. Nechci už žít jako v Polsku - půl roku bez výplaty."

To musíte být rád, že jste odtud pryč?
„Jsem moc rád, že jsem tam nezůstal. Ale znovu opakuji, fanoušci, atmosféra na zápasech - to všechno bylo výborné. Na zápasy tam chodilo sedm tisíc fanoušků!"

A jak se cítíte v novém klubu, v FC MAS Táborsko?
„Cítím se tu velmi dobře. Mnohé spoluhráče jsem znal, s některými jsem dokonce hrál v Karviné, například s Tondou Preslem. Kabina je tady v pohodě. Tábor je navíc krásné město. Co víc si přát. Jsem tu spokojený."

Hrál jste letní turnaje a v pátek jste v přípravě nastoupil proti Hradci Králové. Vedl jste si prý dobře…
„Měl jsem podíl na našem prvním gólu. Vystřeli jsem a Zbyňďa Musiol míč jen dorazil do brány."

Mužstvo je rozjeté, základní sestava je víceméně daná. Jak těžké pro vás bude se do ní dostat?
„Bude to těžké. Mí spoluhráči mají v nohách pět zápasů a já jen trénoval. Budu čekat na svou šanci a uvidíme. Mluvil jsem o tom s trenérem. Nastupovat bych měl na kraji zálohy. Jak jsem řekl, budu trpělivě čekat na svou šanci."

Jak dlouhou už žijete v Česku? A jak jste se potýkal s češtinou?
„Už pět let tu žiju a ze začátku to bylo s češtinou pro mě velmi těžké. Rok a půl nebo dva roky mi trvalo, než jsem se něco naučil, abych mohl mluvit česky. Teď mám manželku Česku, kterou jsem si našel během svého působení v Karviné."

Bydlet budete s manželkou v Táboře?
„Ano, ale zatím přespávám na hotelu. Tento týden nebo za dva týdny dostanu od klubu bydlení. Žít budeme přímo v Táboře, žádné dojíždění."

Jak vidíte šance Táborska na umístění v tomto ročníku? Tým má za sebou čtyři remízy a jedno vítězství.
„Podle mého názoru máme jedno z nejlepších mužstev ve druhé lize. Odhaduji, že patříme mezi čtyři nejlepší. Myslím si, že máme šanci postoupit. Uvidíme, jak budou pokračovat další zápasy. Když neprohráváme, tak je to dobré, je to důležité, ale my potřebujeme vyhrávat."