V neděli 13. května proběhlo na zeleném trávníku v Táboře další kolo ze série největšího turnaje desetiletých fotbalistů na jihu Čech - E.ON ČR Junior Cup 2007. Na táborském stadionu Míru přivítalo fanoušky juniorského fotbalu pěkné počasí a čekalo je nejedno překvapení.
Do města husitů zavítala ikona českého fotbalu a tvář SK Dynamo České Budějovice Karel Poborský. Na jeho autogramiádu již netrpělivě čekali stovky fanoušků, kteří poslušně vystáli frontu na podpis a případnou společnou fotografii. Po jejím skončení ještě stihl Karel Poborský shlédnout část finálového zápasu, kde si možná vytipoval budoucí fotbalové talenty do E.ON Fotbalové akademie Karla Poborského, která bude oficiálně představena 28. května na E.ON stadionu v Českých Budějovicích. V tento den se také odehraje finálový zápas E.ON ČR Junior Cup, jehož vítěz bude oceněn nejen putovním pohárem, ale hlavně získá postup na mezinárodní turnaj E.ON Junior Cup, který se koná v německém Gilchingu.
Již teď je jisté, že o tuto možnou výhru bude v Českých Budějovicích bojovat i domácí tým FC Tábor A „97“, který ve finálovém zápase deklasoval soupeře z FK Rašelina Soběslav 11:0. O rok mladší spoluhráči z Tábora obsadili třetí příčku a získali tak k míčům i sadu dresů, které věnoval sponzor turnaje – energetická společnost E.ON.
Karel Poborský se může těšit na setkání s nejlepším hráčem turnaje Jonášem Cikhartem z táborského „áčka“. Brankářem byl vyhlášen Honza Homolka z Bechyně a 7 branek v turnaji nastřílel nejlepší střelec Václav Tesař z vítězného týmu. Zvláštní ocenění si odnesla i juniorská fotbalistka Anna Koubová ze Soběslavi, která ukázala, že „čutat“ s míčem není již pouze mužská záležitost.
Pro návštěvníky byl připraven doprovodný soutěžní program a biketrialová show.
Příští a zároveň i poslední kolo E.ON ČR Junior Cup se koná v neděli 20. května v Jindřichově Hradci. Hosty tohoto turnaje budou hráči z HC Znojemští Orli (Ivo Kotaška a Richard Jareš) a HC Mountfield Jan Chábera a Štěpán Hřebejk).
Konečné pořadí týmů E.ON ČR Junior Cup 2007 - okresní kolo Tábor: 1. FK Tábor „97“, 2. Rašelina Soběslav, 3. FK Tábor „98“, 4. FC Bechyně, 5. Spartak MAS S. Ústí, 6. Meteor Tábor, 7. KAVAS Větrovy.