Tři kola před koncem fotbalového krajského přeboru už byla vyřešená první stěžejní tajenka. Prvenství a postup do divize slaví v Jankově. K brzké korunovaci přispěli na dálku i hráči Želče, kteří doma uhráli remízu s druhými Katovicemi.

Výsledek ze želečského hřiště potěšil také fotbalisty Soběslavi, kteří zvládli derby v Plané nad Lužnicí a přiblížili se druhé příčce na pouhé dva body. Jejich domácí oběť naopak zůstala uvězněna v sestupových vodách a bude to mít v posledních třech kolech soutěže hodně složité.

Totéž platí i o mužstvu Dražic, které se vrátilo s prázdnou z Dačic a má před tonoucí Planou k dobru jen dva body.

Veselská Lokomotiva hrála svůj zápas na Hluboké až v neděli a opouštěla podzámčí bez bodů i bez vstřelené branky.

PLANÁ n/L. – SOBĚSLAV 2:4 (0:2)

Branky: Voneš, Pospíchal – Šmídmajer, M. Mazouch, Bosnyak, K. Polišenský.

Radim Welzl, kapitán Sokola Planá nad Lužnicí: „V prvním poločase jsme dostali dva góly a hlavně ten druhý nás může mrzet, protože hráč soupeře prošel až do zakončení z poloviny hřiště. Když se nám podařilo snížit na 1:2, vypadalo, že jsme se chytili. Pak ale přišel souboj, který se nepískal, my přestali hrát a Soběslav nás za to z protiútoku potrestala třetím gólem. Zbytek zápasu už si hosté pohlídali. Myslím si, že bohužel ne všichni bojují o udržení Plané v krajském přeboru tak, jak by měli. Ve hře je ale ještě devět bodů a věřím, že se o ně ještě popereme."

Radek Hajič, trenér Spartaku Soběslav: „Jsem rád, že jsme tímto výsledkem utnuli řeči lidí, kteří měli předem jasno, že jedeme do Plané něco odevzdat. Byli jsme od začátku lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení. Na začátku druhé půle jsme začali vlažně, trochu jsme vypadli z role a domácí se na chvíli dostali do hry. Nepamatuju si ale na situaci, že bychom se měli bát o výsledek. Kluci odehráli dobré utkání a potvrdili dobrou pohodu. Plánským jsme vzali tři body, ale přesto bych si přál, aby se nakonec zachránili."

PLANÁ NAD LUŽNICÍ: Brandštýl – Štiak, Fořt, Welzl, Šahajda – Pösinger (60. Pospíchal), Havel, Voneš, Janovský – Trčka (75. Jílek). Pěknic.
SOBĚSLAV: Kuník – Maršík, M. Hromada, Podráský, Chotovinský – Bosnyak (65. T. Mazouch), Žalda, M. Mazouch, Janoušek – Šmídmajer (69. Dvořák), K. Polišenský.

ŽELEČ – KATOVICE 3:3 (2:3)

Branky Želče: Stránský, Novotný, Kukučka.

Roman Lukáč, trenér Sokola Želeč: „Hrál se vcelku kvalitní krajský fotbal, především co se týče ofenzivní části obou týmů. My jsme dvakrát prohrávali o dva góly a jsem rád, že to kluci nezabalili a zápas dovedli k zasloužené remíze. S katovickým trenérským kolegou jsme se po zápase shodli, že to bylo hezké a koukatelné utkání pro diváka, ale nikoliv pro nás, a potřásli jsme si roztřesenýma rukama."

ŽELEČ: Hovorka – Jánošík, Petr, Stránský, Kordina – Holub (84. Kavan), Podroužek (81. Šindelář), Kukučka, Sokolt, Brůžek (74. Pavličko) – Novotný.

HLUBOKÁ n/VLT. – VESELÍ n/L. 2:0 (0:0)

Václav Kotyza, trenér TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: „V zadních řadách jsme tentokrát nastoupili v poměrně kombinovaném složení. První poločas jsme odehráli velmi dobře, dokázali jsme si vytvořit  i několik šancí, ale opět jsme je neproměnili. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivněji, ale už ve 47. minutě jsme dostali góly a chvíli nám trvalo, než jsme se z toho oklepali. V dalším průběhu se ještě objevilo několik šancí na obou stranách, ale gól dali jen domácí po naší chybě."

VESELÍ n/L.: Plachý – Kotyza, Bečvář, Hruška (79. J. Hejl), Hájek (69. Karták) – Lukáš, Nuhlíček, Fischer, Doležal – Daněk (66. D. Klestil), Ježek (69. Ardamica).

DAČICE – DRAŽICE 1:0 (0:0)

Miloš Veselý, trenér TJ Dražice: „V Dačicích jsme totálně zklamali v útočné fázi. Přestože jsme si vytvořili několik vyložených brankových příležitostí, nedokázali jsme je využít. Řešení našich brejkových situací a náš důraz v soupeřově pokutovém území jsou trestuhodné. Bohužel bez vstřelené branky nemůžeme bodovat."

DRAŽICE: Cimburek – Valášek, Fořt, Kromka (29. Kloc), Kos (78. Baka) – K. Novotný, Smutný (69. Vačlena), Vakoč, Bareš, P. Novotný – Stuchlík.