Víkendové dějství soutěže naservírovalo jihočeským fanouškům pár výrazných překvapení a dvě z nich si vzali pod patronát zástupci táborského okresu. V atraktivním sousedském derby dokázal plánský nováček vyloupit hřiště rozjeté Soběslavi, která přesto neztratila druhou příčku v tabulce. Téměř za senzaci je pak možné označit bezbrankovou remízu oslabené Želče v Katovicích. Pro dosud neporaženého domácího vládce přeboru to byla teprve druhá ztráta v soutěži, a vůbec první na domácím trávníku.

Dražičtí fotbalisté potvrdili nástup výtečné formy domácím vítězstvím nad Dačicemi, naopak veselská „Lokotka" se znovu ocitla na vedlejší koleji, přestože měla zápas s Hlubokou velmi dobře rozehraný.

SOBĚSLAV – PLANÁ n/L. 1:2 (0:0)

Branky: Šmídmajer – Pösinger, Trčka.

Radek Hajič, trenér FK Rašelina Soběslav: „V prvních dvaceti minutách se hrálo v podstatě jen na branku hostů. Sám Šmídmajer měl snad tři vyložené šance, ale neproměnil je. Ve zbytku poločasu už se hra vyrovnala a žádné extra šance k vidění nebyly. My jsme se po přestávce přece jen dostali do vedení a vypadalo to slibně. Pak ale jakoby někdo mávnul kouzelným proutkem. Naši hráči přestali běhat, bojovat, a tenhle jejich laxní přístup nás nakonec stál všechny body. Zápas jsme si prohráli úplně sami. Na druhé straně je třeba přiznat, že Planá hrála na rozdíl od nás s velkým nasazením po celý zápas, od našeho gólu byla lepším týmem a vítězství si zasloužila."

Ladislav Táborský, trenér Sokola Planá nad Lužnicí: „Musím přiznat, že jsme do zápasu vstoupili hodně ustrašeně a museli jme přečkat nápor domácích i dvě velké šance. Pak už se kluci probudili a hrála se vyrovnaná partie. Druhý poločas pro nás znovu nezačal dobře a dostali jsme gól. Od té chvíle jsem ale Soběslav, která má opravdu kvalitní tým, nepoznával. Ve zbytku zápasu už snad jenom jednou vystřelila na branku. My jsme byli naopak lepší a nebezpečnější, takže jsme zaslouženě vyhráli. Mužstvo musím pochválit, až na ten úvod celý zápas zvládlo a odbojovalo."

SOBĚSLAV: Kuník – Maršík, Podráský, Boháč, Madar – T. Mazouch, M. Mazouch (87. Kolba), Chotovinský, Peltán (73. Polišenský) – Dvořák, Šmídmajer.

PLANÁ n/L.: Brandštýl – Sedláček, Fořt, Welzl (46. Kolský), Šahajda – Pösinger (87. Pospíchal), Havel, Voneš, Janovský – Pěknic (89. Irsa), Trčka.

DRAŽICE – DAČICE 3:1 (1:1)

Branky Dražic: Horka 2, Stuchlík.

Miloš Veselý, trenér TJ Dražice: „Do zápasu jsme šli velmi odhodlaně s pevnou vírou ve vítězství. Právě ta nás nakonec k výhře opravdu dovedla. Utkání pro nás začalo velmi nešťastně, když jsme inkasovali hned v první minutě. Obdržená branka nás ale ještě více na motivovala. Ve zbytku utkání jsme předvedli velmi kvalitní výkon a zcela po zásluze zvítězili. Soupeře jsme dnes přetlačili v osobních soubojích a poměrně dobře jsme kombinovali na útočné polovině. Litovat můžeme jen velkého množství neproměněných vyložených brankových příležitostí. Hráčům patří velké poděkování za to, že se dokázali vypořádat s nepříjemným vývojem, a jak utkání nakonec zvládli."

DRAŽICE: Boček – Valášek, Fořt, Hojdar, Bareš – K. Novotný (88. Kos), Vakoč, Hořejší, Stuchlík – Horka, Hadáček (68. P. Novotný).

VESELÍ n/L. – HLUBOKÁ n/Vlt. 1:2 (0:0)

Branka Veselí nad Lužnicí: Fischer.

Václav Kotyza, trenér Lokomotivy Veselí nad Lužnicí: „Hrál se podle mne vyloženě remízový zápas, ve kterém jsme si ale sami nechali bodový zisk utéct. První poločas se odvíjel mezi oběma vápny a přinesl snad jen po jedné trochu nebezpečnější šanci, jinak se hrál opatrný fotbal. Nám se povedl vstup do druhé půle a dostali jsme se do vedení. Pak to ale zase byla naše klasika; uplynuly čtyři minuty a bylo vyrovnáno. Vítěznému druhému gólu Hluboké předcházelo několik chyb v řadě v čele s hrubkou v obraně. Byla to učebnicová ukázka toho, jak se nemá bránit, a znovu se v tom promítla naše nezkušenost. Když se něco takového stane v 83. minutě, pak je to samozřejmě těžké… Tentokrát jsme minimálně bod mohli získat, ale opět nemáme nic."

VESELÍ n/L.: Plachý – Kotyza (46. Fischer), Lukáš, Koktavý, Fukal – Kokeš (79. Čech), Maruška, Nuhlíček, Kolář (87. Plocek) – Karták, Ježek (65. Hájek).

KATOVICE – ŽELEČ 0:0

Roman Lukáč, trenér Sokola Želeč: „Před utkáním jsme měli problémy se sestavou. Do Katovic jsme jeli jen s jedním náhradníkem a někteří kluci byli zdravotně načatí. Za téhle situace se ale mužstvo vyhecovalo a podalo velmi bojovný výkon, díky kterému jsme vzali vedoucímu týmu první domácí body. Soupeř si sice nějaké šance v utkání vytvořil, ale nám výborně zachytal gólman a zápas zvládla i obrana. Při rozpoložení, v jakém jsme do Katovic jeli, je to samozřejmě zlatý bod, ale musíme ho teď potvrdit vítězstvím nad Prachaticemi."

 ŽELEČ: Hovorka – Stránský, Kubec, Petr, Janošík – Majer, Barteska (76. Kolací), Kordina, Holub, Prokeš – Sokolt.