Oproti duelu s Hradcem Králové měl trenér Nousek k dispozici kompletní kádr. Kouč Písku prostřídal dvaadvacet hráčů a vyzkoušel tři gólmany.

Úvodní branku vstřelil ve 20. minutě novic v píseckém dresu Marek Kalousek, který přišel k Otavě z devatenáctky Dynama.

Po hodině hry poslal Nousek na hřiště hned šestici čerstvých mladíků a ti svého divizního soupeře uběhali. Ve druhé půli se postupně prosadili Voráček, Sigmund a Stejskal.

„Odehráli jsme celkem slušný zápas, stále jsme ale na začátku přípravy a pořád je co zlepšovat. Se čtyřmi vstřelenými góly a nulou vzadu však panuje spokojenost,“ poznamenal trenér Nousek.

Přesto by podle něho páteční výkon nemusel na některé protivníky z ČFL stačit. „V tomto zápase se projevila naše lepší fyzická připravenost, nicméně je třeba pracovat dál,“ uvědomuje si Milan Nousek.

Jeho kolega Marek Císař, který vede fotbalisty Lomu, s výsledkem být spokojený nemohl. Do Písku přivezl jen patnáct hráčů a silné písecké sestavě tak Lom mohl jen stěží vzdorovat. K utkání s Pískem si hosté vypůjčili z Táborska obránce Tsolakise a útočníka Pavlova.

Hráči Lomu vzdorovali zejména v první půli, po přestávce jim postupně ubývaly síly. Jejich největší šanci spálil až za stavu 4:0 Jan Chotovinský.

„První poločas z naší strany nebyl vůbec špatný, první dva góly jsme ale Písku po našich dvou chybách darovali. Písek byl každopádně jasně lepší a vyhrál zaslouženě. Z prohry si však těžkou hlavu neděláme,“ řekl k zápasu Marek Císař, podle něhož utkání svůj účel splnilo.

FC Písek – Sokol Lom 4:0 (1:0) - Branky: 20. Kalousek, 48. Voráček, 75. Sigmund, 77. Stejskal.

Písek: Satrapa (30. Pícha, 60. Lalák) – Sajtl (60. Přibyl), Běloušek, Mařík (46. V. Kulík), Kotrba (46. Vojta) – K. Kulík (46. Velek), Volf (60. Kortan) – Kalousek (60. Stejskal), Koreš (60. Bílý), Hrachovec (46. Sigmund) – Voráček (60. Petr).

Lom: Matoušek – Tsolakis (60. K. Chotovinský), Kosobud (70. Bosnyak), J. Chotovinský, J. Rabiňák – Novák, Slavík, Kučera, Grobár (75. M. Rabiňák) – Neužil, Pavlov.