Osek neudržel vedení, poté ani remízu a doma tak nebodoval

Osek – Zápas rozehráli na vítězství, pak úspěšně dohnali manko, nakonec ale odcházeli fotbalisté Oseku ze zápasu 3. kola krajského přeboru poraženi. V sobotu 26. srpna dopoledne doma podlehli béčku Táborska 2:3 (1:1). Po třech zápasech tak mají tři body.

26.8.2017

Fotbalisté Oseku doma podlehli Táborsku B 2:3.Foto: Jan Škrle

Domácí začali výborně, hned ve 3. minutě je poslal do vedení Říský z dorážky z bezprostřední blízkosti, když gólman hostů Lukáš Novák jen vyrazil hlavičku Mráze. Osečtí byli dál aktivní a během dalších deseti minut vyslali tři nebezpečné střely, dvakrát musel zasahovat brankář.

Kolem 20. minuty hosté hru vyrovnali a svoji předvídavost a um musel prokázat také gólman Hulínko. Ve 28. minutě byl však krátký na střelu Marka Nováka z vápna k tyči - domácí nechali soupeře rychle rozehrát standardní situaci a střelci dali příliš prostoru. Ve 37. minutě Jan Hoch trefil z přímého kopu jen zeď, o minutu později na druhé straně ten samý hráč vyhlavičkovával míč mířící mezi tyče po standardce Marka Nováka. Chvíli nato vychytal aktivního Nováka brankář Hulínko.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, ve 49. minutě se z dorážky zblízka prosadil Peterka, když jeho trefě předcházel vyražený míč Hulínkem. Osek byl bezzubý, chyběl mu nápad, Táborsko působilo fotbalověji. Ale přestávalo hrát, a tak aktivnější byli domácí, ovšem bez větší šance.

V 78. minutě se do brejku od vlastního vápna dostal Marek Novák, Hulínko však nadvakrát svůj tým podržel. V 81. minutě se domácí dočkali vyrovnání, k přímému kopu z více než dvaceti metrů se postavil Jan Hoch a k tyči skóroval. V 87. minutě se opět Novák ocitl tváří v tvář Hulínkovi, ale opět jej neprostřelil. To se mu povedlo až v 88. minutě – domácí zaspali při rychle rozehraném rohu, kdy se míč na zadní tyč dostal k Novákovi, který svým druhým gólem vystřelil hostům tři body.