Měl původně nastoupit na pravém kraji středové řady. Těsně před výkopem ale změnil pozici v základní sestavě. Dost výrazně. Kromě postu změnil i výstroj. Převlékl dres a nasadil si brankářské rukavice.

Luboš Kunc se stal rychlou náhradou za Oldřicha Meiera. Čížovský gólman se zranil při rozcvičce. „Seděli jsme v kabině a řešili, jak situaci vyřešit. Nabídl jsem se sám, že zaskočím," odtajnil Luboš Kunc pozadí svého netradičního nasazení.

Neinkasoval ani jednou. Zasahovat ale příliš nemusel. „Hodně mi pomohli spoluhráči, moc střel na mě nešlo," pochválil kolegy netradiční brankář. Zařadit gólmanské rukavice do své stále výbavy nehodlá. „Plánuji nadále hrát v poli," pravil s úsměvem.

Na cestě je nový brankář

U úsměvné epizody by skutečně mělo také zůstat. Pokračování kariéry Luboše Kunce mezi třemi tyčemi neplánuje ani vedení Čížové. Místopředseda klubu Jakub Duchoň potvrdil příchod stálého brankáře Jana Hanzala z Aritmy Praha. „Na příští zápas by už měl být k dispozici," sdělil Jakub Duchoň. Ani hráčů do pole domácí neměli mnoho. Na střídání byl připraven pouze jeden.

Hosté přijeli jako velké hvězdy

Hostující rezerva Táborska problémy se sestavou rozhodně řešit nemusela. Lavička hostů nabízela dostatek borců. Trenér Zbyněk Jaroš měl rozhodně kam sáhnout. Táborský kormidelník do Čížové dle svého vyjádření přivezl dokonce slavný „bílý balet". V ironickém slova smyslu však. „Přijeli jsme jako Real Madrid. Jako velké hvězdy. Mysleli jsme si, že do nás nikdo nezajede. A pak se tomu divíme, když se to stane," krčil rameny Zbyněk Jaroš.

Jeho hodnocení nemohlo být pozitivní. Porážka ho zjevně mrzela. „Nepředvedli jsme nic. Byli jsme naivní. Rozhodla bojovnost. Takhle se o body nehraje," řekl kouč záložního týmu druholigového Táborska.

Hosté na rychlou branku Petra Jindřicha odpovědět nedokázali. Trefa čížovského útočníka na druhý pokus z bezprostřední blízkosti zůstala v zápase jedinou. „Soupeř neměl gólmana, ale my si nevytvořili ani šanci, abychom ho ohrozili," rmoutil se Zbyněk Jaroš.

Luboš Kunc těžký úkol zvládl. Stejně jako celý klub pro něj divokou zimu. Čížová výrazně obměnila kádr. Pro nedostatek hráčů v průběhu přípravy u mužstva skončil trenér Jaroslav Vavroch. Tým v prvním jarním kole vedl Marcel Mácha, který byl hrajícím asistentem Jaroslava Vavrchova.

Proti Táborsku nastoupit nemohl. Byl v karetním trestu. Na poslední chvíli poskládaný tým připravil dobře. „Marcel s týmem v týdnu trénoval posouvání v blocích. Kluci říkali, že se díky tomu tolik nenaběhali," prozradil Jakub Duchoň, místopředseda Čížové.

Čížová se tak raduje z výhry nad podzimním lídrem. Béčko Táborska body nečekaně ztratilo. Při výhře Tachova nad Karlovými Vary 4:0 mu přepustilo první místo v tabulce.

Čížová – Táborsko B 1:0 (1:0)

Branka: 2. Jindřich.
Rozhodčí: Štěpán Kouba – Pavel Rejžek, Eliška Kramlová. ŽK: 4:2. Diváci: 120.
Čížová: Kunc - Hora, Bednařík, Brož, Mariotti - Moravec, Rozhoň, Šťastný, Šitner - Müller (50. Jašek), Jindřich.
Táborsko B: Bébr – Smetana, Chotovinský, Sazma (80. Škarda), Kluzák – Stuchlík, Kukučka, Král, Bareš (75. Škrábek) - Rabiňák (64. Bakule), Froněk.