S cílem zlomit nepříznivou bilanci zápasů na cizích hřištích jeli do Pardubic fotbalisté Dynama, kteří doma ještě neztratili jediný bod, avšak venku tři poslední zápasy prohráli. Začátek zápasu je v 10.15 hodin.

Pardubicím se letos příliš nedaří ani doma, kde na vítězství čekají už čtyři kola. „Jenže před týdnem Pardubice v Sezimově Ústí vyhrály s Táborskem a jak jsme měli možnost vidět, vyhrály zcela zaslouženě," upozornil trenér Dynama David Horejš. „Pardubice to odehrály velice slušně a mohly vyhrát i vyšším rozdílem," varoval před jakýmkoli podceněním a dodal, že Pardubice patří do vyšších pater tabulky, než v jakých teď jsou. „Rozhodně nás tam nečeká nic jednoduchého," zdůraznil.

Nic lehkého na fotbalisty Dynama nečeká ani ve zbývajících utkáních podzimní části sezony – po Pardubicích pojedou k derby s Táborskem, nato se utkají doma se Žižkovem a podzim zakončí ve Vítkovicích. Tři ze čtyř posledních kol tudíž hrají venku. „Chceme udělat vše pro to, abychom právě výsledky z venkovních zápasů zlepšili," podtrhl trenér Dynama, jenž si je vědom, že los na konci podzimu je náročný. „Ale na jaře budeme končit zase víckrát doma, kde nám to zatím šlape, kde sbíráme body a hrajeme to, co jsme si předsevzali."

Sestavu pro sobotní utkání v Pardubicích trenéři Dynama moc měnit prý nebudou. „Stop za žluté karty si odbyl Čermák, ten patří mezi klíčové hráče týmu," dal Horejš najevo, že menší zásah do týmu nevylučuje. „Zdravotně bychom měli být fit a věřím, že budeme v plné síle," uzavřel David Horejš.

S jednoznačným úkolem jedou do Prostějova fotbalisté FC MAS Táborsko (hraje se od 14.30 hod.). „Teď jiná možnost, než tam vyhrát, pro nás prostě už ani není," vyjádřil to za celé mužstvo hned po nevydařeném minulém utkání doma s Pardubicemi (0:2) útočník Tomáš Froněk.

Stejně to vidí i trenér Petr Frňka: „Od vedení jsme nedostali žádné ultimátum v podobě počtu bodů, které bychom měli uhrát do konce podzimní části sezony, uspět v Prostějově však naším úkolem i přáním samozřejmě je," uvedl kouč FCT.

O tom, zda udělá oproti posledním zápasům nějaké změny v sestavě, ani o tom, zda budou v sobotu v Prostějově k dispozici i stoper Peter Mráz a špílmachr týmu Petr Javorek (oba před týdnem přihlíželi prohře s Pardubicemi jen v civilu) Frňka hovořit nechtěl: „Před zápasem se ke zdravotní situaci v týmu vyjadřovat nebudu."

Za klíčový sobotní zápas označovali už před týdnem i fotbalisté Prostějova, který je v aktuální tabulce II. ligy na poslední příčce. „Z nepříznivého výsledku se musíme během týdne dostat a soustředit se na mnohem důležitější duel s Táborskem doma. Ten musíme zvládnout," burcoval po prohře na Dynamu útočník Šimon Chwaszcz. Podobně mluvil i útočník Karel Kroupa, jenž v Č. Budějovicích měl zdravotní potíže a byl jen na lavičce: „Do zápasu s Táborskem musíme jít s tím, že poslední zápas doma s Pardubicemi se nám povedl (Prostějov v něm zvítězil hladce 3:0 – pozn.) a že nám v Budějovicích chyběli dva stěžejní hráči do defenzivy Sus se Skwaczekem," připomněl Kroupa a dodal, že Táborsko je hodně zkušený druholigový celek. „Takže určitě nebude zápas jednoduchý, ale z výsledkového hlediska není nic předem ztraceno," zdůraznil.