Dudl, který už okusil atmosféru prvoligového týmu Sparty, začínal v Komárově u Hořovic. „Táta s dědou mě tam vzali už odmalička, oba za Komárov hráli,“ vzpomíná na své fotbalové první krůčky.

V nedalekém Zaječově vstřelil svůj první gól. A pak už putoval do Sparty. „V pěti letech jsem byl na náboru, vybrali mě mezi šťastné kluky, byl tam i Christián Frýdek, se kterým jsme tam dodnes.“

V dosavadní kariéře ho ovlivnilo hodně trenérů. Nejvíc asi David Holoubek.

„I když byl u áčka krátce, tak mě tam vytáhl, dal mi šanci. Všichni trenéři mi určitě do fotbalového života něco dali,“ říká a s úsměvem dodává: „Snad kromě Stramaccioniho,“ zmínil neslavné působení Itala ve Spartě.

Aktuálně se třetí liga, kterou kopal v dresu sparťanského béčka, nehraje, sezonu předčasně ukončila vládní opatření proti šíření koronavirové pandemie. A Dudl pracuje.

„U taťky na stavbě,“ vysvětluje. „Rád bych sem vzal některé kluky z Prahy, aby si to vyzkoušeli. Je úplně něco jiného dělat pět hodin na stavbě, nebo cvičit dvě hodiny v posilovně,“ hodnotí své aktuální pracovní aktivity. „Taťka si ze mě dělá legraci, že jsem přidavač první kategorie, tedy té nejnižší,“ směje se sympatický mladík, který rád jezdí do píseckého fotbalového areálu. „Krásný stadion, často jsme tu hrávali, já si snad nevzpomenu na zápas, ve kterém bychom Písek porazili,“ usmívá se talentovaný sparťanský fotbalový šikula Václav Dudl.