Kapitánem mužstva, jež bude bojovat v základním kole v úterý 12. září na hřišti sezimoústecké Komory, je Jiří Smetana, jinak trenér táborského Meteoru. Ten před turnajem odpovídal na dotazy Deníku.

Co rozhodlo, že jste se přihlásili do turnaje - vidina zábavného dne, motivace předvést se, sen o výhře, nebo něco jiného?

 Vzhledem k tomu, že se zúčastníme již třetího ročníku, tak pro nás to začíná být taková každoroční tradice zábavného dne s výbornou organizací a také reprezentace našeho podniku.

Jaké máte vlastně ambice v turnaji?

Ambice máme skromné. Náš cíl je nebýt na chvostu konečného pořadí. Tento cíl si dáváme každý rok. Snad vylepšíme doposud naše nejlepší umístění v podobě pátého místa.

Co byl váš dosavadní největší fotbalový či sportovní zážitek?

 Můj největší zážitek bych shrnul spíše do podoby výborných výkonů a vítězství nad věhlasnějšími soupeři. Jsem trenérem FK Meteor Tábor a pevně věřím, že ten největší zážitek mě, potažmo nás, teprve čeká.

Koho ze současné fotbalové reprezentace nejvíce obdivujete a proč?

Můj obdiv má více hráčů. Tomáš Souček, který má dvoje plíce a jeho herní přehled a kontrola prostoru je naprosto dokonalá. Jinak se mi samozřejmě líbí i Vladimír Coufal a Tomáš Holeš. V prvním případě jejich přímočarost a neskutečná pracovitost.

Pokud vyhrajete celorepublikové finále, poletíte za odměnu na výlet do Evropy. Který zápas vás láká vidět?

Na tuto otázku je zbytečné odpovědět. Pokorně si musíme přiznat fakt, že tak vysoko se určitě nedostaneme.

 Komu fandíte, jste v týmu zajedno?

Jak jsem již zmínil, jsem trenér, tak spíše vám řeknu jaké trenéry obdivuji za jejich práci. Julian Nagelsmann a Jindřich Trpišovský.