Po velmi dobrém vstupu do sezony se museli o víkendu smířit s již čtvrtou porážkou v řadě, která je ve vyrovnaném pořadí nemilosrdně srazila až za hranici první poloviny tabulky.

Tentokrát využili slabšího období Jihočechů hráči Mariánských Lázní, kteří si od Lužnice odvezli vítězství 3:1. Svým hostitelům tak prodloužili nepohodu, která je v závěru podzimních bojů provází.
„Není to nic příjemného. Lehla na nás poměrně těžká deka, a štěstí, které nás provázelo, se někam odvrátilo,“ říká smutně Radek Hajič, trenér soběslavského nováčka.

Konec lana, kterého by se jeho družina při pádu divizním pořadím zachytila, zůstal vysoko i v sobotním střetnutí s lázeňským tabulkovým sousedem.

Fotbalisté Táborska - ilustrační foto.
Porce klidu k Jordánu: Táborsko si přivezlo tři body ze Žižkova

„Trápíme se v zakončení, a když se k tomu přidají chybičky, které kvalitní soupeři v divizi umějí trestat, je z toho samozřejmě problém,“ ví dobře lodivod Spartaku. „V sobotu jsme dostali i vinou naší nekoncentrovanosti dva poměrně laciné góly. Pak hrajeme, bojujeme, vytvoříme si i šance, ale nikam to nevede. Jsme z toho smutní, ale na druhé straně jsme očekávali, že to v téhle soutěži nebude snadné. Musíme se s tím vypořádat a pokusit se zvládnout poslední dva podzimní zápasy,“ poznamenal Radek Hajič.

Ten nejbližší je v sobotu zavedena hřiště Hořovicka, které s nimi sousedí na 10., resp. 11. příčce.