Tým starší přípravky Meteoru (hráči ročníku 2003 a mladší) se tak zařadil mezi osmdesátku zúčastněných mužstev ze sedmi států. Obrovským zážitkem se stalo pro akademiky už jen slavnostní zahájení pátého ročníku turnaje na ploše Synot Tip arény v pražském Edenu. Součástí ceremoniálu se stal mimo jiné i slib sportovce, který složili za všechny aktér turnaje tři mladí hráči v češtině, angličtině a italštině.

O den později už vypukly vlastní turnajové boje. Mužstvo FAMT bylo ve své kategorii U11 zařazeno do skupiny s italským ASD Atletico Torino, Kladnem a Juniorem Praha. Ve všech třech střetnutích hrály táborské naděje se soupeři vyrovnané partie, v zakončení ale zůstaly v jejich stínu a vytěžili jen bod ze zápasu proti SK Kladno. Ten byl ale obzvlášť cenný, protože kladenský celek později celý turnaj ovládl a Meteor byl jediným týmem, který mladé Středočechy dokázal oloupit alespoň o bod.

Výsledky FAMT ve skupině: - ASD Atletico Torino (za Tábor Filip Široký), - SK Kladno 1:1 (Matěj Černý), - Junior Praha 1:4 (Matěj Černý).

Na druhý den Praga Spring Cupu připadly duely o konečné umístění. Mužstvo FAMT si po kvalitním výkonu smlslo na soupeři z pražské Hostivaře a po výhře 4:0 si v celkově vyrovnaných kláních zajistilo pátou příčku (branky Tábora Filip Široký 2, Michal Včelák, Matěj Černý). Tomuto souboji se zaujetím přihlížel i kouč mladých fotbalistů z Turína, kteří si z Prahy odvezli bronz (druhý za Kladnem skončil v kategorii U11 Vimperk).

Právě s reprezentanty ASC Atletico navázali Táborští na turnaji velmi úzké přátelství. Po jeho skončení turnaje si s nimi zahráli ještě přátelský zápas a při  závěrečném slavnostním ceremoniálu skandovali hráči z čekanického vršku jméno italského celku, zatímco jeho reprezentanti neopakovatelně vykouzlili pokřik „Meteor Tabor". V příštím roce by se obě mužstva měla sejít v pražských kláních znovu, tentokrát však už v kategorii mladších žáků.

SESTAVA TÝMU FAMT: Štrincl, Benedikt, Včelák, Ammer, Soukup, Černý, Vaněk, Plešák, Langmúller, Lachout, Hera, Široký.