Před téměř čtyřmi tisíci (!) diváky fotbalisté FC MAS Táborsko porazili Hradec Králové a vystřídali ho v čele tabulky.

A vyhráli zcela po zásluze!

„Takové zápasy jsou o prvním gólu. Ten jsme dali my, a proto jsme vyhráli," neměl po vítězném zápase hlavu v oblacích trenér Petr Frňka. Dobře věděl, že kdyby v úvodu zápasu Hradec proměnil některou ze svých tutovek, mohl se zápas vyvíjet jinak. „Hradec má velkou sílu, velkou fotbalovou kvalitu," uznal Frňka.

Jenže velkou kvalitu v této době má i Táborsko. Důkazem je i to, že ani poté, co ze hřiště po půli odešli Kočí, Presl a dokonce i největší hvězda týmu Jan Šimák, úroveň hry nijak nepoklesla. „Fotbal je kolektivní sport a je důležité nejen mít kvalitní základní sestavu, ale také hráče, kteří dokážou kohokoli ze základu v jakýkoli okamžik nahradit," kvitoval trenér Táborska, že poté, co přišli Džafič, Vukadinovič a Rabiňák, jeho tým dál držel otěže hry pevně ve svých rukou. A to se do hry vůbec nedostal Musiol, v přípravě nejlepší střelec týmu. „Já musím říct, že naši hráči se přes zimu strašně moc zvedli. Na podzim někteří hráči neměli naději se do základu dostat, chodili jen na pár minut na taktická střídání, nyní třeba Zbyňa Musiol má fantastickou formu, výborně hraje i Džafič, stejně tak i Vukadinovič, ale i Jirka Rabiňák. Prostě ti kluci šli velice nahoru a já tudíž s úrovní lavičky jsem samozřejmě hodně spokojen," vyzdvihl Frňka.

Letos v zimě o hráče Táborska byl velký zájem i na fotbalovém trhu, vedení klubu ale všem nabídkám odolalo. „Naším cílem bylo udržet tým pohromadě," sdělil na tiskovce šéf klubu Jiří Smrž.

Proto neodešel ani Javorek, byť o něj Příbram hodně stála – a byť to i hráče samotného zprvu mrzelo. „Byl jsem zpočátku zklamán, že to nevyšlo. Hrát ligu, to je u nás nejvíc, čeho může fotbalista dosáhnout," připustil Petr Javorek v rozhovoru pro Deník, rezolutně ale odmítl, že by mu to vzalo chuť bojovat za Táborsko. A nemluvil do větru, proti Hradci hrál výborně!

S čímž souhlasil i Petr Frňka. „Nebojím se říct, ač si to Petr jistě přečte, že bychom ho těžko nahrazovali. Myslím, že bychom obtížně hledali jinde záložníka, který by měl jeho kvalitu," řekl kouč Táborska.

Vyzdvihovat jednotlivce by ale nebylo spravedlivé, uznání zaslouží celý tým. „Musím klukům za předvedený výkon poděkovat. Jejich zásluhou se tu hrál velmi dobrý fotbal, na úroveň druhé ligy určitě nadstandardní," vyzdvihl Frňka.

Byl to fotbal, na který diváci určitě zase rádi přijdou!