Jedinou výjimkou se stala veselská „Lokotka“, která před zraky domácích fanoušků vyfasovala pětigólový příděl od exdivizní Třeboně.
A co na účinkování svých oveček říkali trenéři?

SOBĚSLAV – LAŽIŠTĚ 4:1 (2:0)

Branky: Mazouch 2, M. Janoušek, K. Polišenský.

Roman Kačur, trenér FK Rašelina Soběslav: „V prvním poločase se potvrdilo, že fotbal nemá logiku. Hosté hráli velmi aktivně, měli územní převahu a z ní si vytvářeli gólové šance, ani ty dvě největší však nevyužili. My jsme se vůbec nedokázali dostat do zápasu, hlavně naše obranná fáze byla špatná a stejně tak se nám nedařil ani přechod do útoku. Naštěstí se rozhodl Milan Mazouch, že vezme otěže zápasu do svých rukou a zajistil nám dvoubrankové vedení. To jsem do přestávky udrželi, i když jsme se zbytkem poločasu spíše protrápili. Druhá půle už byla v naší režii. Vytvořili jsme si v ní řadu slibných šancí, které jsme však trestuhodně zahazovali. I tak jsme ale nakonec nepřipustili žádné drama. Pochvalu si zaslouží středová řada, která obstarala všechny naše góly.“ SOBĚSLAV: Lála – Hromada, Holub, M. Janoušek, Boháč (46. Petrů) – Janovský, Mazouch (58. Peltán), K. Polišenský, P. Janoušek (73. Líkař) – Hanzal, Šmídmajer.

SPARTAK MAS B – ČKYNĚ 5:1 (1:1)

Branky Sezimova Ústí: Prášek 2, Nohava, Nenička, Král.

Michal Šreyer, trenér Spartaku MAS Sezimovo Ústí B: „Do zápasu jsme znovu vstoupili špatně i nešťastně, to když ve druhé minutě podběhl brankář Varyš vysoký odražený míč a hosté vedli. Jinak jsme ale hráli velmi dobře kombinačně a kluci si plnili to, co jsme si před utkáním řekli. Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, které jsme ale jako vždy nedokázali zúročit. Naši mladí hráči by nejraději kombinovali až do branky… Nakonec pro nás byl samozřejmě hodně důležitý vyrovnávající gól do šatny v podání Nohavy, který měl v nohách devadesát minut divizního utkání Tábora s Čížovou. Ve druhém poločase jsme si vytvořili výrazný, ale do třiašedesáté minuty naprosto platonický tlak. Vedoucí gól Neničky nás ale uklidnil. Přidali jsme další tři branky a nakonec mohli vyhrát i výraznějším rozdílem.“ SPARTAK MAS B: Varyš – Holub, Chotovinský, Hojdar, Pösinger – Doubrava (64. Škrábek), Nohava, Turek, Nenička – Prášek (74. Dyhas), M. Rabiňák (67. Král).

VESELÍ n/L. – TŘEBOŇ 1:5 (0:1)

Branka Veselí nad Lužnicí: Sokolt.

Roman Lukáč, trenér Lokomotivy Veselí nad Lužnicí: „Dostali jsme pěkně za uši! Třeboň u nás hrála to, co potřebovala a bezezbytku využila svých předností, především pak standardních situací. A na nás to úplně stačilo. Hráči sice bojovali, asi i chtěli uspět, ale bylo to málo. Mrzí mne, že jsme v závěru rezignovali. Musíme prostě ty uši sklopit a začít hrabat, protože teď jedeme na hřiště rozjetého Roudného a tam bychom mohli za už tak bolavé slechy dostat znovu.“ VESELÍ n/L.: J. Vančata – Čížek (72. Karták), Lukáš, Petr, Kubec – Vakoč, M. Vančata, Fiala, Hruška (38. Lhotka), Mikeska (52. Pícha) – Sokolt.

PÍSEK B – DRAŽICE 0:1 (0:1)

Branka: Novotný.

Miloš Veselý, hrající trenér TJ Dražice: „V Písku jsme začali aktivně a už v desáté minutě jsme vstřelili – jak se později ukázalo – vítězný gól. Domácím chvilku trvalo, než se z inkasované branky otřepali, pak ale byli lepším mužstvem. Vytvořili si několik vyložených příležitostí, které však spolehlivě zneškodnil brankář Janouch. Tentokrát jsme rozhodně nebyli lepším, ale šťastnějším týmem.“ DRAŽICE: Janouch – Voneš, Valášek, Kaše, Šahajda – Veselý, Majer, Novotný (70. R. Fořt), Peclinovský (80. L. Fořt) – Kromka (87. Volek), Horka.