Trenér Jihočechů Petr Frňka na svých svěřencích po výhře nad Hradcem Králové nezpozoroval žádnou přehnanou euforii, kterou by musel krotit. „Nic takového! Minulé utkání jsme si rychle zhodnotili. Řekli jsme si, že vstup do jarní části se nám povedl, ale to neznamená, že nám to automaticky přinese tři body z Mostu," varuje Petr Frňka.
Prvním místem se FC MAS Táborsko nechce stresovat. „Nevidím na mužstvu, že by ho to mělo svazovat, dostat do křeče," poznamenal Petr Frňka, který v týdnu mužstvo připravoval podle běžného tréninkového minicyklu.

Hru Mostu viděl v přípravě i v minulém utkání se Zlínem a věří, že má správné informace, jak Baník přelstít. Severočeši v zimě posílili. Nejznámějším jménem je stoper a třináctinásobný fotbalový reprezentant Petr Johana. Přišel z Mladé Boleslavi. „V útoku působí Martin Surynek, kterého znám jako střelce z Viktorie Žižkov. Záložníka Rosenda zdobí výborný driblink a kopací technika," vyjmenoval jen namátkou opory Mostu trenér FC MAS Táborsko.

O motivaci v nedělní zápase je postaráno. Domácí, kteří smolně prohráli ve Zlíně 2:1, budou mít jasné choutky na vítězství. Jihočeši ale rovněž hodlají uspět. „Není podstatné, že máme nějakou sérii bez porážky. Na série nikdo z nás nekouká. Před námi jsou tři body a my se budeme snažit z nich ukrojit co možná nejvíce," uvedl trenér FC MAS Táborsko Petr Frňka.

Na podzim skončil duel na Soukeníku 0:0, když obě mužstva neproměnila penaltu.