Nyní už se plně soustředí na nedělní divizní start, v němž si to doma rozdají o první jarní body s Českým Krumlovem (začátek v 9 hodin).

V průběhu zimního přípravného období naordinovali trenéři svým ovečkám dávku jednašedesáti tréninkových jednotek. Mladí fotbalisté navíc absolvovali sportovní soustředění na Mozolově a celkem patnáct přípravných utkání. Jádrem zápasové přípravy se stalo účinkování v Memoriálu Vlastimila Marečka a v Hlubocké zimní lize.

V rámci prvně jmenovaného dlouhodobého turnaje mužstvo Spartaku MAS vyhrálo svou skupinu a postoupilo mezi osm nejlepších týmů, klání v hlubockém podzámčí pak zakončilo na 4. příčce. Ze zimních přípravných zápasů se nakonec narodila bilance sedm vítězství, čtyři remíz a stejného počtu porážek. Nejlepším střelcem tohoto období se stal Jakub Rosůlek, který zatížil konto soupeřů čtrnácti góly.

Aktuální kádr staršího dorosteneckého týmu tvoří tito hráči: Boháč, Brůžek, Cílek, Czinege, Fau, Hašpl, Hergesell, Holub, Hudec, Kořenský, Kotalík, Kukla, Kukučka, Kutner, Krutek, Mužík, Novák, Pavličko, Pecka, Prášek, Rabiňák, Jakub Rosůlek, Jindřich Rosůlek, Sebera, Sedlatý, Slavík, Stránský, Suda, Zeman a Žalda.

Trenér divizního dorostenckého celku ze Soukeníku Jaroslav Kozačka se ohlédl za zimní prací svého týmu: „Podle mého názoru jsme absolvovali náročnou zimní přípravu. Její podstatná část se odbývala v domácích podmínkách na Soukeníku. Sehráli jsme dostatečný počet přípravných utkání, ve kterých dostali všichni hráči příležitosti podle projeveného tréninkového úsilí. Ti nejlepší dostali možnost přípravy s A–týmem dospělých a nastoupili v jeho dresu i do zápasů. Přístup hráčů byl samozřejmě rozdílný. Někteří byli výborní, ale našli se i tací, kteří byli slabí v účasti i ve výkonech. Pro nemoc dlouho absentovali Mužík s Kořenským, pro zranění pak Jindřich Rosůlek. Všichni už ale začali s tréninkem a věřím, že budou co nejdříve zcela fit.“

Po podzimu patří starším dorostencům Spartaku MAS 2. příčka za „béčkem“ Příbrami. Dodejme, že nedělním utkáním s českokrumlovským Slavojem zahájí mistrovské boje i sezimoústecký mladší dorost (od 11.15 hodin), který zatím tabulku uzavírá.