Nenechá si ho ujít například Jan Čásenský, bývalý hokejista z Tábora

Jedno mistrovství světa ve fotbale se v Brazílii již konalo. Bylo to v roce 1962 a Jan Čásenský, bývalý hokejista, ho má stále v živé paměti.

„Je to už dávno a my jsme tenkrát ani neměli televizi. Myslím, že jsem zápas slyšel jen z rádia, ale ne celý. Ukázku jsem pak na vlastní oči viděl až v Československém týdeníku, který vysílali v televizi," vysvětluje Jan Čásenský.

Samozřejmě od začátku hned věděl, že první a vlastně jedinou branku v zápase střelil Josef Masopust. „Nejdříve jsme vedli 1:0, ale nakonec jsme 1:3 prohráli," připomíná výsledek československého týmu. Ani letos si nenechá zápasy ujít. Připouští, že zatím svého favorita nemá.

„Myslím si, že opět vyhrají Brazilci. Vím, že fotbal hrát umějí, mají výbornou techniku a co si budeme povídat, jsou to hračičkové. Míče prostě umí směrovat tam, kam potřebují. Navíc hrají doma," přesto si nakonec tipl. Jako mladík chodil Jan Čásenský na zápasy táborské Dukly i pražské Sparty a Slávie.

Jiří SmržJiří 
Smrž, většinový akcionář FC MAS Táborsko

Adepty na finále mám, 
i když neznám přesně systém turnaje. O titul si to rozdají Argentina 
a Německo. Argentina má vynikající tým, a navíc jí fandím už od dob Maradony. Němci mají ohromnou kvalitu a je to typický turnajový mančaft. Fandit budu samozřejmě Argentincům

Více se dočtete na www.denik.cz/ms-fotbal2014