„K výhře nám určitě pomohlo i střídání. Ti kluci, co tam přišli, hru oživili," ocenil po vítězství se Žižkovem trenér David Horejš i přínos rychlonohého mladíka, jenž přišel do Dynama na hostování z pražské Sparty.

Tři body se Žižkovem jste sice uhráli, lehce se ale nerodily. Čím si to vysvětlujete?

Zdálo se mi, že jsme byli v první půli trošku zakřiknutí. Chyběl nám větší pohyb, v tomto směru jsme se zlepšili až po změně stran. Oběma gólům předcházely naše rychlé brejky a z nich dva jsme dokázali i úspěšně zakončit. Bylo to vydřené vítězství, ale moc nás těší.

Nezaskočila vás hlavně na začátku utkání Viktorka svým napadáním, které vysunula hodně vysoko?

Myslím si, že ne, trenéři nás na hru Žižkova dobře připravovali. Jenže Viktorce se v sezoně daří, má hodně kvalitní tým, který i tady potvrdil, že patří do horní části tabulky. Viktorka ukázala, že se s ní musí počítat. První poločas byl zcela vyrovnaný, v tom druhém rozhodl náš zvýšený pohyb a hlavně ty dvě proměněné příležitosti. Proto jsme nakonec zápas vyhráli.

„Soupeři po půli v ofenzivní fázi prospěl příchod pohyblivých hráčů," prohlásil i žižkovský kouč Zdeněk Hašek. Těší vás to?

S tím, abych se snažil naši hru rozběhat, mě trenér Horejš na hřiště posílal. Taky mi však kladl na srdce, že bych měl i dát gól. Jsem rád, že jsem ho vyslyšel, že se mi to povedlo a že jsme i díky tomu získali tři body.

Vy jste k tomu přispěl velkou měrou, přitom jste na hřiště šel až v průběhu hry. Tak jako ve většině zápasů teď na podzim. Nemrzí vás to?

Každý fotbalista by chtěl hrát co nejvíc, ale kluci hráli dobře a předváděli dobré výkony, tak trenér neměl důvod sestavu měnit. Já byl rád, že jsem dostal tu šanci po půli a snažil jsem se ji co nejlíp využít. Což se mi snad povedlo. Ale tak to má být, konkurence je zdravá.

Do hry jste šel brzy po půli, byť se většinou střídá až ke konci, ne?

Trenér na mě houknul už v padesáté minutě, to i pro mě bylo překvapení. Musel jsem se rychle rozběhat. Ale dal jsem gól, takže super.

Jak jste tu svou trefu viděl?

Byl to odražený balon a já střílel hned z jedničky, rovnou z voleje. Naštěstí to zapadlo krásně k tyči.

Navíc jste byl také u zrodu i druhé branky, ne?

To mě trefil balon a odrazilo se to ode mě do brejkové situace. Jindra Kadula si skvěle nabíhal a posunul mi to, já šel do kličky, spadl jsem a ani nevím, jak se to pak odrazilo do té šance, na to se musím ještě podívat… Ale byl z toho gól, takže to byla paráda, pak už se jsme to dohráli v klidu.

V klidu jste ale určitě nebyli, když za stavu 0:0 nedal Ivo Táborský tu svou obrovskou šanci. Nepřestávali jste v tu chvíli věřit, že ten gól dáte?

Věřit musíte do poslední minuty. Fotbal přináší překvapivé situace v jakémkoli čase. Tahle šance, o které je řeč, měla skončit gólem, ale pak jsme ještě dva góly dali, a to je důležité.

Zřejmě i proto, že vás ta zahozená šance nesrazila a dál jste soupeře mačkali.

Prostě jsme nechtěli, aby to tou neproměněnou šancí skončilo. My jsme strašně moc chtěli ten zápas vyhrát.

Naopak hosté, kteří po většinu času hodně kousali, ke konci utkání jako by z toho nějak vypadli…

Možná, že se po té šanci trošku zalekli a měli strach, že bychom se mohli do podobné šance dostat a tu už proměnit, nevím… Nám to ale pomohlo, a to je hlavní.

Doma jste všechny zápasy vyhráli. Co tomu říkáte?

Doma se nám daří a jsme tomu rádi. Venku se boduje těžko, a když chceme pomýšlet na horní příčky, doma musíme chtít vyhrát každý zápas.

Vyhráli jste doma už sedmý zápas v řadě a v sezoně doma neztratili ani bod. Nemrzelo vás tudíž, že na Žižkov nepřišlo víc diváků?

Asi se lidem do té zimy nechtělo… Bylo to v televizi, dali přednost teplíčku doma.

Po výhře se Žižkovem jste se dotáhli na druhý Baník.

To víme a máme z toho radost. Je super, takhle zakončit sezonu na domácím hřišti. Ještě nás čeká předehrávka ve Vítkovicích, a pokud bychom i tam uspěli, byl to vynikající start do druhé půlky sezony.

Takže věříte, že byste po výhře v derby mohli i podruhé v řadě venku opět zvítězit?

Pojedeme tam určitě vyhrát. To je náš jasný cíl, o to se popereme. I zimní příprava pak půjde zvládnout líp.