Obligátní otázka na úvod: jak došlo ke kontaktu mezi vámi a FC MAS Táborsko? 
„Zavolal mi trenér Nečas a vyzval mě, abych se v Táborsku popral o místo v kádru. Zeptal se mě, jestli bych měl zájem. Vyslovil jsem se hned, že ano. Byl jsme tady zhruba na desetidenní až čtrnáctidenní zkoušce a pak klub rozhodl, že tady zůstanu."

Jak vnímáte klubovou změnu a váš přesun na jih Čech?
„Vnímám to pozitivně. Podzim v Mostu nebyl úplně povedený. Dostávám nový impulz. Jsem rád, že mi tady v Táborsku dali šanci, že tady mohu posunout svou kariéru. Doufám, že se nám na jaře bude s týmem dařit."

Kde se cítíte v sestavě nejlépe, který je váš nejoblíbenější post?
„Jsem takový univerzál. Mohu hrát na kraji i ve středu zálohy, nebo pod hrotem. Jsem přizpůsobivý. Je mi jedno kde hraji, hlavně, abych hrál a pomohl jsem mužstvu."

Mluvil jste s trenérem Nečasem o vaší možné roli v mužstvu?
„Ano, všechno jsme spolu probírali. Záleží na trenérovi, na který post vás postaví. Hrajeme ofenzivní styl, což je určitě pozitivní, ale myslet musíme také na defenzivu. Poznal jsem, že je tady spousta kvalitních hráčů. Jsem rád, že jsem tady."

Kvalita týmu vás nemusela překvapit, protože hráče Táborska jste musel znát z utkání, kdy jste proti nim nastupoval jako soupeř…
„Asi půlku hráčů znám z dřívějších vzájemných konfrontací. To je plus, že jsem nešel do úplně neznámého klubu, kde bych se s každým seznamoval. Kluci mě tady vzali úplně v pohodě, je tu super kabina. Je vidět, že jádro týmu je dlouho pohromadě. Parta je tu výborná. Když to táhne v kabině, táhne to i na hřišti. Důkazem je, že Táborsko poslední dvě sezony hraje o špici a hraje velmi dobrý fotbal."

Cítíte už, s kým byste si mohl na hřišti nejlépe rozumět?
„Jsem tu chvilku. Ted se všichni sehráváme. Na vaši otázku teď nedovedu odpovědět. Se všemi kluky si rozumím."

Možná jsem tím měl začít, ale zkuste se nám představit, odkud jste a co máte po fotbalové stránce za sebou…
„Ja su Brňák… (smích). Možnost hrát druhou ligu mi dali v Třinci, paradoxně na severu Moravy. Tam jsem odehrál dvě sezony. Odtud jsem zamířil na Žižkov, kde jsem kopal jednu sezonu. Naposledy jsem hrál za Most. Jsem takový cestovatel, dá se říct."

Konkurence v Táborsku je veliká. Jak vidíte své šance na uplatnění?
„Konkurence musí být vždycky. Aby se jednotlivec posouval a nezakrněl, musí mít za zády tři, čtyři hráče, kteří ho nutí, aby se zlepšoval. Kádr je tady kvalitní. Budu se snažit, abych co nejvíce nastupoval, pomohl mužstvu i sobě. A abychom vyhrávali…"

Jak budete řešit bydlení? Dojížděním, nebo přechodným bydlištěm?
„Ještě nevím. Řešíme to s vedením klubu. Jsou možnosti, že budu bydlet v Praze, nebo v Táboře. To teď není pro mě tak důležité. Důležité je, abych zapadl do kolektivu, aby vše herně klapalo. Nejdříve musí přijít na řadu sportovní stránka, teprve pak ta osobní."