Když jste v létě roku 2010 přicházel do Českých Budějovic, vysvětloval jste pro náš list svůj příchod tím, že vám v Banské Bystrici skončila smlouva a stal jste se volným hráčem. „Když mi můj manažer oznámil, že bych to mohl zkusit v Budějovicích, hned jsem na tu nabídku kývl," pravil jste. Jak se váš příchod na jih Čech zrodil tentokráte?

Že bych se mohl vrátit do vrcholového fotbalu, jsem se dozvěděl krátce před zahájením zimní přípravy. Nijak dlouho jsem se nerozmýšlel.

Hrálo při vašem rozhodování svou roli to, že se vám ozvaly zrovna České Budějovice, kde jste před těmi téměř pěti lety působil? Byť krátce, přesto ale velice úspěšně?

Samozřejmě, že ano. Získal jsem si tehdy tady nějaké jméno. Hrálo se mi tu dobře a doufám, že tomu tak bude stejně i nyní.

Měl jste i nějaké jiné nabídky?

Když jsem se dozvěděl, že mohu jít do Budějovic, o ničem jiném jsem neuvažoval. Znám to tady, znám vedení klubu i nějaké hráče. Byla to jednoduchá volba.

Když jste z Dynama odcházel do Polska, svoje krátké působení tady jste hodnotil velmi pozitivně a v oficiálním prohlášení jste uvedl, že díky tomuto angažmá jste se ve své profesionální kariéře posunul zase o krok dále. Jenže až tak idylicky se vaše kariéra nevyvíjela, že?

Bohužel před třemi roky jsem se zranil, ale musím to zaklepat, posledních půl roku mě nic vážného s tím mým pravým kolenem už nepostihlo. Uvidíme, jestli to mé koleno vydrží i přípravu tady, která určitě bude hodně náročná. Doufám ale, že to všechno fyzicky zvládnu.

Co vaše působení v Cracovii Krakow? Jak na tu vzpomínáte?

Těžko se mi to hodnotí. Já zprvu hrál pravidelně, jenže pak přišel nový trenér a s tím jsme si do oka moc nepadli… Odešel jsem tudíž na hostování do Bulharska, bohužel právě tam jsem se zranil. Tam začaly ty mé problémy, které vlastně teprve až nedávno, ale jak doufám i natrvalo, už skončily.

Cítíte se tedy už zcela fit?

To ano, ale posledních půl roku jsem hrál doma v Čadce třetí slovenskou ligu, tam ta zátěž přece jen není taková. Tam se to nedá tak otestovat, jako v profesionální soutěži. Ale jak jsem říkal, myslím, že už zimní příprava ukáže, jak na tom jsem.

Nemáte tudíž trošku obavu, zda to koleno vydrží?

Že bych měl přímo strach, to rozhodně ne. Kdybych měl mít strach, nemohl bych hrát fotbal. Pro mě v této době bude největší úspěch, když bez zdravotních potíží zvládnu zimní přípravu. Snad už jsem si ale všechna ta zranění vybral.

Že jste po operaci kolena tudíž bylo důvodem, proč přicházíte zatím na zkoušku?

Už samotná zimní příprava kdy se bude trénovat dvoufázově a ty tréninky jistě budou hodně náročné, pro mě bude takovým testem, jak na tom jsem. Pokud přípravu zvládnu, tak doufám, že pak se dohodneme.

Z Dynama jste pryč skoro pět let, hodně se tu toho za tu dobu změnilo?

To nemohu hodnotit, dorazil jsem na stadion až v neděli rovnou na sraz, ale nezabloudil jsem a trefil to na první pokus…

Našel jste v mužstvu ještě nějaké hráče, kteří tady byli i před těmi pěti lety?

Našel. Je tu Beny, brankář Zdeno Křížek, taky Palo Novák. Taky jsou tu kluci Slováci, s nimi se také znám.

V době, kdy jste tu byl prvně, se týmu dařilo. Porazili jste i Spartu, vybavujete si to?

To si pamatuji velice dobře, protože to byl poslední zápas, co jsem v Budějovicích odehrál. Dobře taky vím, že jsme tenkrát Spartu porazili 1:0 a že já navíc dal ten vítězný gól. Bylo by fajn, kdybych mohl navázat na to, kde jsem skončil, ne?..

Dát vítězný gól Spartě, to se hned tak někomu v naší lize nepodaří. Měl jste z toho tenkrát velkou radost?

Určitě. Koho by něco takového nepotěšilo! Sice si pamatuji, že Sparta tehdy v Budějovicích hrála v oslabené sestavě, protože měla před nějakým důležitým zápasem. Akorát už nevím, zda to byla Liga mistrů nebo Evropská liga. Nicméně vítězství nad Spartou vždycky potěší…

Když v Dynamu zůstanete, s jakým cílem do sezony půjdete?

Co možná nejvíc v lize mužstvu pomoci. A pro mě osobně, abych byl zdravý.

Stručná vizitka

(* 27. dubna 1989, Čadca)

Profesionální kluby: B. Bystrica (2009–10), Dynamo ČB (2010), Cracovia Krakow (2010–2011), Ludogorec Razgrad (2011–12), Cracovia Krakow (2012–2014), FK Čadca (2014)