Vytoužený tříbodový zisk tentokrát na konci jejího snažení nestál – předposlední sezonní výslužku v podobě vítězství 2:1 si domů odvezli hosté z Benešova.

Trenéra omlazené rezervy „Ševců“ Milana Škardu pochopitelně bodová ztráta mrzela, přesto však výkon svých svěřenců kritickými slovy nezavalil. „Naši mladí kluci vyzrálého soupeře potrápili a myslím si, že jsme byli tak sedmdesát minut lepším týmem než Benešov. Bohužel jsme takticky nezvládli závěr utkání a inkasovali ten druhý gól. V těch chvílích nám na hřišti chyběl zkušený hráč typu Míry Jelena, který by ty mladé ukočíroval,“ lituje sezimoústecký kormidelník vynucené absence svého trenérského kolegy a kapitána týmu.

Za klíčový aspekt zápasu považuje Milan Škarda propast ve věkové skladbě obou mužstev. „Benešov má tým složený ze zkušených hráčů a v takto vyrovnaném utkání se to nakonec projevilo. Našim klukům nechybělo nasazení ani pohyb a na jejich hru se docela dobře dívalo. Bylo to však až moc živelné, z čehož pramenily zbytečné chyby,“ ohlíží se za utkáním trenér spartakovského „béčka“ a dodává: „Mužstvo ale rozhodně nepodalo špatný výkon. Vyzdvihnout mohu Davida Pavlička, Michala Brůžka a Dominika Neničku,“ rozdává Milan Škarda individuální pochvaly.

Ve víkendovém závěrečném střetnutí úspěšné sezony se nováček divizní soutěže ocitne ve víru postupových oslav Domažlic. Na Chodsku ale rozhodně nehodlá domácímu lídrovi jen tak odevzdat tříbodový dar…