Tenhle výsledek se bude v hospodách rozebírat asi hodně dlouho. Lidé, které zápas o postup do nejvyšší fotbalové ligy vylákal na stadion i po dlouhých dvaceti letech, ani nečekali na poslední hvizd a zklamaní opouštěli tribuny. To skalní fanoušci vydrželi do konce, aby svým hochům poděkovali skandováním o tom, že třetí místo je taky krásné.

„Vím, že celou sezónu se našim dařilo, ale tenhle zápas úplně vypustili. Ani Dynamo nepodalo žádný extra výkon, ale víte proč? Protože nemuselo, naši jim vítězství dali zadarmo," hodnotil pětašedesátiletý Vlastimil Tichý z Tábora s tím, že fotbal si na dalších dvacet let zase klidně odpustí.

Třetí místo

Právě těmto zklamaným divákům posílá většinový vlastník klubu Jiří Smrž svoji osobní omluvu.

„Byla to ostuda a ponížení. A bude to mít svůj dopad. Celkové skóre ze vzájemných zápasů 0:8 je jednoznačné: Dynamo ukázalo, že je nejlepším týmem v kraji. Někteří naši hráči neodevzdali na hřišti to, co měli. Náš tým utkání nezvládl. Omlouvám se a zároveň chci poděkovat za podporu v celé sezóně, která pro nás i přes závěrečnou porážku skončila třetím místem a historickým úspěchem. Co se týče postupu, žili jsme hezký sen, ale tvrdě jsme se z něho ve středu probudili."

Přidal i ujištění, že ani touto porážkou se na myšlence výstavby prvoligového stadionu v táborské Kvapilově ulici vůbec nic nemění. „Jedeme dál, mění se jen to, že nepostupujeme do první ligy. Krutá porážka nemění nic na tom, že sezóna byla celkově úspěšná," dodal Jiří Smrž.

Z jeho vyjádření je možné usuzovat, že v šatně slova chvály nepadala, prohra se může promítnout i do štědrosti sponzorů. Trenér Petr Frňka nicméně má pro své svěřence náplast na rány.

Skvělý fotbal, chyběli góly

„Kluci v celém ročníku předváděli skvělý fotbal, samozřejmě, že výkon v posledním kole je velkou kaňkou, ale uvědomme si, že loni jsme se zachraňovali. Letos jsme do posledního kola hráli o postup do Synot ligy, takže i přes tento výpadek klobouk dolů před hráči," připustil ale, že prohra 0:6 je skutečně vysoká. „Je to mrzuté, ale zítra také vyjde slunce…"

Při týmu stojí také skalní fanoušci. „Nejsme naštvaní, za jednu prohru se na ně nemůžeme zlobit. Je to sice zklamání, protože asi každý čekal buď remízu, nebo třeba 1:2, ale 0:6 nikdo nečekal. Ani nehráli tak špatně, jen chyběly góly. Je to škoda, budeme ale doufat, že třeba příští rok to už vyjde. Pak už by v Táboře nebyl jen hokej, ale taky fotbal," poslal podporu do šatny Michal Veleba ze Sezimova Ústí.

Stejně shovívavá byla také Šárka Koktavá ze Sezimova Ústí. „Prohra mě mrzí, já jsem věřila, že uhrají alespoň remízu. Chodím na ně každý zápas, minule na Žižkově sice hráli o dost líp, ale ani teď to nebylo tak špatný. Možná byli moc pod tlakem," tipuje fanynka z kotle, kterému v tu chvíli potleskem poděkoval tým v čele s brankářem Michalem Tomou.