V sobotu se rozhoří na Táborsku další turnaje fotbalistů. Už posedmnácté budou pozítří bojovat fotbalisté čtyř mužstev O pohár starosty města Chýnova. Domácího účastníka I. A třídy doplní do kvarteta jeho soupeř z mistrovské soutěže z Bernartic, tým I.B třídy z Mladé Vožice a Sokol Sezimovo Ústí, který zbrojí na svou historicky první sezonu v jihočeském přeboru.

Letošní turnajové boje se na chýnovském hřišti rozhoří v pravé poledne, kdy se střetnou domácí fotbalisté s Mladou Vožicí. Ve 13.30 hodin je na ploše vystřídají celky sezimoústeckého Sokola a Bernartic. Utkání o bronz je na programu v 15.30 hodin, zahajovací hvizd finále zazní v 17 hodin. Tradice letního fotbalového turnaje najde v sobotu své pokračování také ve Veselí nad Lužnicí. O pohár města si to čtyři zúčastněné týmy rozdají podeváté v historii, a také tentokrát průběh klání zpestří účast německého Grossbreitenbachu.

Právě hosté ze zahraničí rozehrají ve 12.30 hodin svůj duel s domácí Lokomotivou (I. A třída). Ve 13.45 hodin nastoupí na trávník novopečený král soběslavského letního turnaje z Želče (krajský přebor) a soupeř Veselských z I. A třídy Tatran Prachatice. Souboj o 3. místo vypukne v 15.30 hodin, finálový vrchol by měl začít v 17 hodin.

V loňském ročníku slavili na stadionu „Lokotky“ hráči Bavorovic, kteří zdolali domácí tým v penaltovém rozstřelu. Spraví si letos Veselští chuť?