Radost z vítězství znamenající posun na třetí příčku tabulky a prodloužení úspěšné série zavládla pouze na sezimoústeckém Soukeníku, kde si domácí rezerva poradili s celkem Vodňan.

Hráči i fanoušci ostatních okresních celků prožívali zcela opačné pocity. Dražické mužstvo uhrálo pouhý bod na hřišti beznadějně posledního Rudolfova, přestože po první půli vedlo už 2:0. Jedinou útěchou pro něj může být, že nadále sídlí v čele přeborového pořadí. Veselská fotbalová družina nestačila v domácím prostředí na Kaplici, resp. jejího kanonýra Jana Smolena, který se postaral o všechny čtyři branky vítězů. Na domácí straně zmírnil hattrickem domácí bolest nestárnoucí Sokolt, jehož příspěvek ale přišel vniveč. V domácím prostředí nakonec vyšel naprázdno také nováček ze Soběslavi, kterého srazil na kolena jediný přesný zásah soupeře z Jankova.

SOBĚSLAV – JANKOV 0:1 (0:1)

Roman Kačur, trenér FK Rašelina Soběslav: „V prvním poločase byl k vidění vcelku vyrovnaný fotbal a hra se odvíjela především ve středu pole. Bohužel podklouznutí Martina Janouška při rozehrávce v našem vápně otevřelo hostům cestu ke gólu, který byl nakonec rozhodující. Ve druhé půli nás bohužel při pokusu o obrat brzdily nepřesnosti v kombinaci, a s blížícím se koncem také zdržovací taktika hostů spolu se spornými výroky rozhodčího. Závěr utkání byl zbytečně nervózní, což vyvrcholilo druhou žlutou kartou pro našeho Boháče, který neunesl obráceně odmávaný aut. Další nepříjemnou ztrátou je pro nás zranění Karla Polišenského. Z celkového pohledu jsme byli v zápase aktivnější a soupeře jsme přestříleli, takže nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.“ SOBĚSLAV: Lála – Hromada, M. Janoušek, Holub, Boháč – Janovský, Mazouch (60. Peltán), K. Polišenský, (72. Hanzal), P. Janoušek – Jelínek, Šmídmajer.


S. ÚSTÍ B – VODŇANY 3:0 (0:0)

Branky: Prášek 2, Holub. Michal Šreyer, trenér Spartaku MAS Sezimovo Ústí B: „Utkání se hrálo na naší menší umělce, což se na nás v prvním poločase podepsalo. Ve hře týmu byla spousta nepřesností a zkažených přihrávek. Navíc jsme byli mizerní v koncovce. na druhé straně jsme si ale dokázali bez potíží pohlídat soupeřovy protiútoky. Do druhé půle jsme zpřesnili hru a výsledkem toho byly i tři krásné góly. Potěšitelné určitě je, že za námi v těch posledních utkáních soupeři v závěru zaostávali fyzicky. Vyzdvihnout bych tentokrát chtěl výkony Neničky s Pösingerem na levé straně. Své si odehráli i stopeři Chotovinský s Turkem, a samozřejmě útočník Prášek.“ SPARTAK MAS B: Varyš – Holub, Turek, Chotovinský, Pösinger (73. Král) – Škrábek, Pavličko (78. Doubrava), Hojdar, Nenička – Prášek, Stoszek (80. Samec).

VESELÍ n/L. – KAPLICE 3:4 (0:4)

Branky Veselí nad Lužnicí: Sokolt 3 – 2 z penalty. Roman Lukáč, trenér Lokomotivy Veseí nad Lužnicí: „To, co jsme předvedli v první půli, jsem si neuměl představit ani v nejhorším snu. Nedokázali jsme se dostat pořádně do kombinace, což nebylo nějakým zázračným napadáním soupeře, ale vlastní neschopností přihrát si na deset metrů přesně a rychle. Neměli jsme ani odražené míče, protože soupeř byl prostě aktivnější a bojovnější uprostřed hřiště. Co je pro mne ale hrůzostrašné zjištění, že zaostáváme i v bojovnosti…! Ve druhé půli jsme se sice zvedli, aler čtyřbrankový náskok si pohlídá každý soupeř. Vzdvihnout musím jediného hráče, a tím je Michal Sokolt. Místo toho, aby si fotbal jen tak užíval, doslova jezdí po hřišti a dře za své „děti“ spoluhráče.“ VESELÍ NAD LUŽNICÍ: J. Vančata – Cížek (46. Hájek), Lukáš, Petr, Hruška (46. Karták) – Vakoč, M. Vančata, Lhotka, Fiala, R. Pícha (79. Čech) – Sokolt.

RUDOLFOV – DRAŽICE 2:2 (0:2)

Branky Dražic: Horka, Kromka.Miloš Veselý, hrající trenér TJ Dražice: „Zápas se mi samozřejmě nehodnotí vůbec dobře. Tak zkušené mužstvo, jaké v současné době máme, přece nemůže takhle ztratit dvoubrankové vedení… Šedesát minut jsme hráli dobře, vytvářeli si vyložené brankové příležitosti. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit třetí branku, která by v podstatě rozhodla o osudu utkání. Od doby, kdy dali domácí kontaktní gól, byli lepším mužstvem na hřišti a zcela po zásluze získali z tohoto utkání bod.“ DRAŽICE: Janouch – Valášek, Dvořák, R. Fořt (65. Kaše) Šahajda – Novotný (70. Sedlák), Veselý, Majer, L. Fořt (75. Voneš) – Kromka, Horka.