K Jordánu za nimi přijel soupeř, jehož jméno mají „Vodníci“ zapsáno v kalendáři této sezony červeným písmem – Slavoj Koloveč.

Západočeský nováček soutěže při své premiéře knokautoval táborské hráče drtivým vítězstvím 7:1 a probudil v nich touhu po jarní odplatě. Ta se však nekonala – v divácky téměř nudném duelu vsadili hosté vedeni novým oučem Krejčím především na defenzívní práci, což se stalo pro domácí fotbalisty těžko překonatelnou překážkou. „Věděli jsme, že bude hrát Koloveč na pět záložníků. Chtěl jsem po hráčích, abychom se snažili prosazovat hlavně po krajích, ale právě to v celém zápase dost chybělo. Těžko jsme se prosazovali jeden na jednoho“ ohlíží se za průběhem zápasu táborský trenér Jan Klimek.

V 71. minutě navíc přidal další dávku nervozity do domácích řad Parlásek, který poslal hostující tým do vedení. O pět minut později se ale naštěstí pro domácí vyfauloval Duben na Rabiňákovi a tento moment v nich probudil přece jen výraznější ofenzívní choutky. Stoszkova střela do břevna ještě změnu stavu neobstarala, pak se ale tentýž hráč ocitl v kontaktu s obráncem Milotou a byl z toho pokutový kop. Jeho exekuce se ujal ostřílený Martin Kučera a s konečnou platností vrátil výsledku nerozhodnou podobu (1:1). „Jsem rád, že to vzal Martin na sebe. Od toho je kapitán a spolu s Tomášem Hunalem náš nejzkušenější hráč,“ zasel Jan Klimek do svého zápasového hodnocení malé zrnko chvály a dodal: „Klukům určitě nemůžu upřít snahu, nasazení jim nechybělo. Na můj vkus jsme ale hráli hodně zakřiknutě a každý jakoby spoléhal na toho druhého, než aby to byl týmový projev. Koloveč tady neodehrála špatné utkání, ale řekl bych, že jsme tentokrát spíš postrádali vlastní fotbalovou kvalitu,“ přiznává kouč FK.

Jeho veškerý zájem teď už pochopitelně směřuje k nedělnímu zápasu v sousedním Sezimově Ústí. "Tam to bude hodně těžké," předesílá Jan Klimek.