Navíc v nich nastříleli jedenáct branek, takže i diváci si přišli na své.

Sedm gólů padlo na Složišti i ve zmíněném utkání s Libercem. „Divákům se tudíž zápas jistě líbil, nicméně pro nás trenéry je to spíš infarktová záležitost," usmál se trenér Jiří Lerch, hráče obou týmů za jejich výkon ale pochválil. „Klobouk dolů před Libercem, ti jeho oba hráči tmavé pleti byli nadstandardní, dělali nám veliké problémy. Ale na druhou stranu naši mladí kluci viděli, o čem je první liga, že je také o soubojích a osobní statečnosti. Naše kluky ale musím vyzdvihnout, vůlí a velkou bojovností jsme dokázali zvítězit," ocenil.

K zisku tří bodů pomohli juniorce Dynama také pendlové z prvoligového áčka: Brunclík dal už ve 2. min. po rohu hlavou první gól, pět minut nato Volešák po ideální nahrávce M. Helda druhý a na třetí gól si Volešák s Heldem role vyměnili a vítězný gól dal po chybě brankáře Zoula pohotově Koreš. „Že jsme měli pendly bylo samozřejmě znát," uznal trenér Lerch, dle něhož rychlé dva první góly průběh zápasu výrazně ovlivnily. „Ale velké uznání si zaslouží i Liberec, že to nepoložil. Prohrávat v 7. minutě 0:2, to není jen tak," podotkl domácí kouč.

Juniorka Táborska přijela z Ostravy s prohrou 0:4, dle trenéra Zbyňka Jaroše jeho tým ale úplně špatně nehrál. „Jenže je až neuvěřitelné, co děláme za chyby. Všechny góly, co jsme dostali, byly velmi laciné a po individuálních chybách jednotlivců," uvedl pro klubový web a dodal, že nejvíc ho v Ostravě zklamal Bouška. „Za předchozí výkony jsem ho chválil a své kvality prokázal i v divizi, teď ale patřil k nejhorším na hřišti. Dobrou formu naopak potvrdil brankář Jirkal, jenž ve druhé půli vychytal plno šancí domácích," dodal kouč táborské juniorky.

Jáša za českou šestnáctku

Mikuláš Jáša (Dynamo U17) stejně jako v úterním prvním utkání ve Střížkově odehrál i ve čtvrteční odvetě přípravného duelu reprezentačních týmů hráčů do 16 let Česka a Německa na postu stopera celé střetnutí: zatímco v úterý mladí Češi po solidním výkonu prohráli 1:3, včera na Němce nestačili a podlehli jim hladce 0:4.