Příprava hrou

Hráči polykají stanovené přípravné dávky pod vedením staronové trenérské dvojice, kdy se vedle hlavního kouče Zbyňka Jaroše po několika měsících znovu objevil zkušený Petr Holota. Na odpočinek členům společného kádru příliš času nezbývá – fotbalové povinnosti si plní pětkrát v týdnu, přičemž od příštího týdne přibudou do jejich program i naplánované přípravné zápasy.

„Vesměs všechno se odvíjí na hřišti a s míčem," přibližuje program přípravy na jarní část sezony trenér Zbyněk Jaroš. „Chceme, aby se v přípravě odráželo všechno to, co můžeme zužitkovat ve hře. Herní prvky jsou v tom spojené s kondicí, je to takový komplexní trénink."

Pohyb v kádrech

Co se týče klubového přílivu a odlivu hráčů, točí se všechno podstatné kolem druholigového A-mužstva. Úplné bezvětří ovšem nepanuje ani v případě kádrů ligové juniorky a vedoucího týmu divizní skupiny A.

Ze soupisky juniorského celku zmizelo po podzimu jméno Tomáše Svatka, který se vrátil do Mladé Vožice, na půl roku pak přerušil svou činnost v týmu také Lukáš Kordina. „V případě juniorky teď nemáme hráčů vyloženě nazbyt. Musíme se o tom pobavit a postupně na tom zapracovat," poznamenal Zbyněk Jaroš.

Další hráčské záležitosti spadají do kolonky divizního mužstva. Z hostování v Čížové se vrátil brankář Ondřej Vavřina, po půlročním působení v Písku trénuje v mateřském Táborsku také Filip Bakule. Pod otěžemi trenérů Jaroše a Holoty se připravuje na jaro také útočník Jan Stoszek, ten by ovšem rád zamířil na angažmá do sousedního Rakouska. Zkušenosti, herní praxi i kondici nabírá po boku starších spoluhráčů i několik dorostenců. Do přípravy se postupně chystají zapojit také záložník Lukáš Turek a útočník Jaroslav Bosnyak, kteří jsou v dlouhodobé rekonvalescenci po operačních zákrocích.

První položkou v plnu přípravných střetnutí je duel s juniorkou českobudějovického Dynama, který se hraje příští sobotu od 10 hodin na „umělce" v táborské Kvapilově ulici.

ZÁPASOVÝ PROGRAM - sobota 17. ledna: juniorka Dynama ČB (od 10 hodin, UMT Kvapilova). Sobota 24. ledna: Pelhřimov (Pelhřimov). Středa 28. ledna: Příbram U19 (UMT Kvapilova, čas bude upřesněn). Sobota 31. ledna: Humpolec (Humpolec). Středa 4. února: Písek A (Písek). Sobota 7. února: Dražice (10, UMT Kvapilova). Sobota 14. února: Želeč (10, UMT Kvapilova).