Fotbalistky Slavie Praha vstoupily do úvodního kola play off Ligy mistryň domácí porážkou 0:1 s Barcelonou. Utkání na stadionu v Edenu rozhodla až osm minut před koncem Ruth Garcíová. Odveta se hraje za týden ve Španělsku. K pilířům sestavy Pražanek patřila strakonická hráčka Petra Divišová.

Přesvědčily jste se o tom, že se slavnou Barcelonou dá hrát?

V prvním poločase jsme asi ještě stíhaly, ve druhém poločase si už s námi hráčky Barcelony téměř dělaly, co chtěly. Bylo vidět, že dokud budeme presovat, když budeme soupeřky napadat, pokud budeme důrazné v tvrdých soubojích, tak se s nimi dá hrát. Když už jsme nestíhaly, tak to po přestávce bylo znát.

Trenér byl slyšet až na tribunu, neustále vás okamžitě po ztrátě balonu nabádal k tlaku na soupeřky. To byl taktický záměr?

Určitě jsme to tak chtěly. Podle videa dělají víc chyb, když se na ně zatlačí. Chtěly jsme využít toho, že Barcelona bude pod tlakem na míč, tím bychom se dostaly do nějakých brejků, do rychlého a překvapivého zakončení.

Povedlo se?
Jen pár střel. Nic velkého.
Do Edenu dorazila rekordní návštěva (4500), na ženském fotbale nikdy v historii ČR nebylo víc fanoušků. Co tomu říkáte?
To bylo úplně super. Ani jsem si to tak nepředstavovala. Ani pořádně nebyly slyšet pokyny od trenéra.

Slávistický kotel, ale i diváci na dalších tribunách, povzbuzoval hlasitě, pomáhalo vám to?
Fanoušci byli úžasní. Atmosféra byla skvělá.

Tím, že jste si zahrála proti Barceloně, se vám splnil sen?
Z mé strany je to určitě splněný sen. Beru to i v tom smyslu, že jsem si mohla zahrát. Všem chci moc poděkovat.

Takže ve vaší fotbalové dívčí duši je spokojenost?
Chtěla bych strašně moc poděkovat všem za atmosféru, za to, že nás všichni přišli podpořit, že jsem tu mohla být, že jsem tento zápas mohla za Slavii odehrát.

Zahlédl jsem na tribuně rodinu, hrávala jste v Blatné?
…ale jsem ze Strakonic. Rodina za mnou do Edenu přijela, jsme Jihočeši.

Co říkáte výsledku? Stav 0:1 z domácího prostředí není pro odvetu úplně beznadějný…
Samy jsme na vlastní kůži poznaly, že se s Barcelonou dá hrát. Ve Španělsku musíme být důraznější, doma jsme nepředvedly dobrou hru, nepředvedly jsme to, v čem jsme silné. Doufám, že jsme se z toho ponaučily, že v Barceloně odvedeme lepší výkon a přivezeme lepší výsledek.