Jedná s o vpravdě existenční souboj – oba soupeři spolu sousedí u dna tabulky s totožným ziskem 19 bodů.

Bechyňští fotbalisté prokázali na jaře mimořádně bojovné srdce. V podzimní části se vžili do role outsidera celé soutěže, ani jednou nevyhráli a sídlili na dně tabulky s pouhými pěti body na kontě. Do jarních bojů ale vstoupila družina bechyňských obrozenců impozantně a vyválčila dvě jednoznačná vítězství nad Sepekovem (6:1) a v Chotovinách (4:0).

V následujících pěti kolech pak uložila do své sbírky dalších osm bodů a z šedivého popela vyšlehl vcelku silný oranžový plamínek naděje na záchranu.

Mužstvo z Borotína nastoupilo v odvetné části do výtahu, který se nekontrolovaně řítí směrem dolů. Po sedmnáctibodovém podzimním zisku se předloňský novic krajské soutěže dostal do krize, jejímž odrazem jsou pouhé dva získané body a pád do hluboké sestupové bažiny. Moc času na únik z této svízelné situace Borotínští nemají. Dnešní duel v Bechyni je pro ně čtyři kola před koncem sezony téměř klíčový, což dokazuje pohled na tabulku.

První vzájemné zápas obou soupeřů skončil na podzim vítězstvím Borotína 4:2.

PROGRAM DALŠÍCH MUŽSTEV Z TÁBORSKA – dnes: Mladá Vožice – Řepeč-Opařany (podzimní zápas 1:2) – začátek ve 14 hodin, Chotoviny – Meteor Tábor (0:4), Božetice – Březnice (1:2), Větrovy – Záhoří (1:2).

Není-li uvedeno jinak, začínají zápasy v 17 hodin.