Jindřichohradečtí fotbalisté v divizi zvítězili potřetí za sebou, když tentokrát uspěli v derby na soběslavském trávníku. Třeboň v krajském přeboru před početnou kulisou přivítala Lafatův Olešník a o bod přišla až v samém závěru. V I. A třídě si povinné vítězství připsala Nová Včelnice. Naopak Dačice, které od 7. minuty hrály o deseti, dostaly ve Čtyřech Dvorech sedm gólů.

Divize
Soběslav - Jindřichův Hradec 2:3 (1:2)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec: „Do derby jsme šli s cílem neprohrát, takže s výsledkem jsme maximálně spokojeni. S ohledem na dané okolnosti jsme nastavili nějakou taktiku, které se mužstvo proti kvalitnímu soupeři drželo, i když jsme v 18. minutě zbytečně inkasovali jako první a na chvíli vypadli z rytmu. Brzy jsme se však do hry vrátili a do přestávky se nám podařilo otočit skóre. V 34. minutě se po standardce prosadil ve vápně Völfel a o tři minuty později se z pětadvaceti metrů trefil Toman. Brzy po přestávce jsme museli kvůli zranění střídat obránce Řehoře, takže došlo k nějakému přeskupení. Soběslav pak měla sérii standardek, gól visel ve vzduchu a taky v 54. minutě přišel. Nadále jsme však hráli trpělivě a vyráželi do brejků. Při jednom z nich v 88. minutě Kučera krásně našel Tomana, který rozhodl o našem velmi cenném vítězství. Kluky musím za výkon pochválit.“

Krajský přebor
Třeboň - Olešník 1:2 (0:1)
František Švaňa, manažer Jiskry Třeboň: „Zápas měl pro nás jedinou vadu na kráse, a to, že jsme nebodovali. Jinak se hrál parádní fotbal před téměř pětistovkou diváků. Mnozí z nich se také přišli podívat na Davida Lafatu. Hosté se představili jako velice kvalitní tým, přesto jsme s nimi drželi krok. V první půli měl Olešník více ze hry a ujal se v 41. minutě vedení. Po změně stran jsme si vytvořili tlak i šance, ale proměnit jsme dokázali jen jedinou v 74. minutě, kdy se prosadil střídající Průcha. Když už duel směřoval ke spravedlivé remíze, tři naši hráči v malém vápně nepokryli jediného soupeře a bylo rozhodnuto. Je to škoda, jsme zklamaní, na bod jsme určitě měli.“

I. A třída sk. B
Nová Včelnice - Milevsko B 2:1 (1:0)
Radek Vajda, trenér TJ Nová Včelnice: „Po třech zápasech bez výhry jsme chtěli proti poslednímu Milevsku zabrat a naplno bodovat, což se nám sice povedlo, ale střelecky jsme se neskutečně trápili. Zápas měl skončit bez přehánění 10:1, ale co jsme zahodili, to jsem ještě nezažil. Hostům slouží ke cti, že se snažili o otevřený fotbal, takže i proto jsme měli tolik možností. Do vedení jsme se dostali v 17. minutě, kdy Didek uvolnil Pacholíka, který unikl obráncům a křížnou střelou otevřel skóre. Stejný hráč po hodině hry zvýšil náš náskok, když jej k úniku vybídl Nebeský. Milevsko v 83. minutě dokázalo snížit a nám v té chvíli po všech těch promarněných šancích trochu zatrnulo. Ale skóre už se nezměnilo.“

Čtyři Dvory - Dačice 7:2 (4:0)
Jan Beneš, trenér Centropenu Dačice: „Čtyři Dvory mají kvalitní tým, a proto jsme očekávali zajímavý fotbal. Bohužel, zápas brzy nabral zcela jiný spád, než bychom si představovali. Už v 7. minutě totiž po ruce ve vápně uviděl Ondra Nováček červenou kartu a domácí se z pokutového kopu ujali vedení. Tento moment, a následné více než osmdesátiminutové oslabení, pochopitelně ovlivnil další vývoj. Chtěli jsme sice být i v deseti aktivní, což se nám vcelku dařilo, ale domácí trestali naše chyby v obraně. Do přestávky přidali další tři trefy a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Druhou půli jsme pojali jako přípravu na další zápasy, zásluhou Šimánka s Kněžínkem jsme vstřelili dva góly, ale logicky nám docházely síly, čehož Čtyři Dvory využily k dalším trefám. Myslím si však, že i přes vysokou porážku jsme vzhledem k okolnostem předvedli sympatický výkon.“