Jak na nedávné předsezonní tiskové besedě funkcionáři Dynama informovali, na hřišti na Střeleckém ostrově bylo v létě živo. „Probíhala zde další fáze rekonstrukce stadionu," sdělil tiskový mluvčí klubu Aleš Strouha a dodal, že vedle přestavby šatny hostů a rozhlasové kabiny došlo i k výměně trávníku.

A právě nový pažit na hlavním stadionu fotbalisté A-týmu Dynama spolu se svými fanoušky na úterním veřejném tréninku symbolicky pokřtili. Cti otevřít na středovém kruhu šampaňské se dostalo Richardu Kalodovi, jenž v premiéře nového ročníku II. ligy v Třinci dal oba góly. „Tak ať nám nový trávník přinese štěstí a daří se nám na něm," uvedl Kalod pro klubový web.

Otevřeného tréninku se zúčastnilo několik desítek fanoušků a především ti nejmenší si možnost zakopat s ligovými fotbalisty pořádně užívali.

Kvalitu nového trávníku si všichni pochvalovali, teď jen aby se na něm domácím fotbalistům dařilo. A nejlépe hned v nedělní domácí premiéře s Vítkovicemi (17)…

Juniorka Dynama bod se Slavií brala

Juniorka Dynama ve 2. kole juniorské ligy získala v zápase se Slavií Praha na Složišti za remízu 1:1 v nové sezoně první bod.

A dle trenéra Petra Skály výborný bod. „Soupeř tady totiž potvrdil svou kvalitu a my v některých chvílích měli i štěstí," uznal.

Přitom do přestávky mladíci Dynama byli Slavii přinejmenším vyrovnaným soupeřem. „Začátek zápasu nám vyšel," souhlasil Skála.

Už ve 4. minutě utekl po pravé straně Švanter a naservíroval před bránu ideální balon pro Vaňka, tomu se však míč zamotal mezi nohy a ke střele se prakticky vůbec nedostal. Spravit chuť si Vaněk mohl pár vteřin nato, kdy pohotově a tvrdě vypálil z dvaceti metrů a míč letěl jen těsně nad břevnem.

Ještě v první půlhodině ze hry odstoupil zraněný Tomášek. „Bylo to nepříjemné, je to kluk, který má v týmu stabilní místo, nicméně na svou šanci čekají další hráči," krčil rameny Skála.

Ten navíc měl při střídání šťastnou ruku, protože za Tomáška přišel devatenáctiletý Kryštof Kadlec a hned tři minuty nato po Bálkově nahrávce dal vedoucí gól!

Vstup do druhé půle na rozdíl od začátku utkání vyšel Slavii: únik Veselého ještě Rotbauer zlikvidoval, vyražený míč však do odkryté brány pohodlně dorazil Kocourek. Po celý druhý poločas pak měla Slavia výraznou převahu, domácí ale cenný bod uhájili. „Musím vyzdvihnout výkon obou stoperů, jak Lukáše Havla, tak Kubu Hrice. Taky brankář Rotbauer nás ve dvou třech případech podržel," liboval si Petr Skála.

Jeho kolega Pavel Řehák už tak spokojen nebyl: „My v zápase dominovali, vytvořili jsme si čtyři jasné gólové šance, branku jsme dostali po ojedinělé akci domácích. Po půli jsme měli hru pod kontrolou, Budějovice jsme přehrávali a nepřešly snad přes půlicí čáru. Bohužel nám chyběl ve finální fázi důraz, lepší zakončení, lepší střelba," uvedl kouč Slavie pro klubový web.

Devatenáctka se Slavií v sobotu

Devatenáctka Dynama do nového ročníku I. dorostenecké ligy vstoupí tuto sobotu doma se Slavií a trenér Pavol Švantner svému týmu věří: „Rádi bychom uspěli," podtrhl.

V generálce ligový dorost Dynama vyhrál s divizním Č. Krumlovem 3:1. „Dobrá generálka, do půle to ale z naší strany ideální nebylo," podotkl Švantner, jenž měl vůči svým svěřencům hned v půli řadu výhrad. „Jak nasazení, tak fotbalovost si představuji jinak," podotkl.„Chceme hrát náročný fotbal a to, co jsme hráli do půle, dle mých představ nebylo."

Druhá půle už byla úplně jiná. „Soupeře jsme přehrávali, měli plno šancí a třemi góly výsledek otočili," vyzdvihl Švantner.

Sobotní duel se Slavií je na Složišti od 11 hod.

Mol Cup: Jihočeši postupují

Fotbalový Mol Cup měl ve středu na programu zápasy druhého kola, ve kterém si všichni tři zástupci jihočeského fotbalu zajistili postup do dalšího kola. Ale zatímco Dynamo Č. Budějovice a Táborsko spíše splnily povinnost, třetiligový Písek překvapil výhrou nad Varnsdorfem.

Český Brod – Dynamo ČB 3:4 (1:3) – Na hřišti divizního soupeře druholigoví Jihočeši museli bojovat až do konce. Čtyři minuty před koncem rozhodl o jejich postupu Novák. Branky: 37. Stejskal, 63. Křelina, 70. Fikejz – 16. a 42. Čermák, 11. Benát, 86. Novák, řídil Ulrych. Dynamo: Hajdušek – Řezáč, Bederka, Novák, Funda (46. Táborský) – Hála, Benát – Pešek, Čermák, Vaněk – Kadula (61. Wermke).

Písek – Varnsdorf 3:0 (1:0) – Senzační hladká výhra Píseckých nad soupeřem z druhé ligy. Branky: 38. a 84. Řehák, 79. F. Řezáč, ŽK 1:0 (Šlehofer), řídil Hrubeš.

Vltavín – Táborsko 1:2 (1:2) – Hosty posunul dál dvěma góly Dordevič. Branky: 38. Šípek z pen. – 20. a 83. Dordevič, ŽK 1:3 (Růžička – Peterka, Ciferský, Landovský), 100 diváků, rozhodčí Houdek.

Pohár v kraji: Dražejov – Mirovice 3:2 (0:2).