Uplynulo pár let, skvělá parta se z velké části rozpadla a borotínský fotbal se zřítil až do nejnižší okresní soutěže. Nyní - po několika ponurých ročnících – se znovu chystá vzkřísit zaprášenou slávu. Otěží se ujalo několik zkušených navrátilců a tahounů, kteří v minulosti prošli vyššími soutěžemi. V ofenzivní linii současného týmu se tak mimo jiné znovu sešli dva borci, kteří ještě nedávno v barvách Dražic děsili obrany soupeřů na poli krajského přeboru: Jan Kromka a… Petr Peclinovský. Ten se vrátil do mateřského klubu už poněkolikáté, když v minulosti okusil působení v dorostech Sokola Sezimovo Ústí a Chotovin, dále v Jistebnici, v Malšicích, v Chýnově a v již zmiňovaných Dražicích.

Léta běží a rtuťovitý forvard oslavil už sedmatřicáté narozeniny. A jakkoliv teď dělí své priority mezi zaměstnání, starost o potomky a fotbal, přezbrojit odmítl. Nadále je rychlý, produktivní, a také pořádně emotivní. „Když jsem na hřišti a zaberu se do hry, pořád mě dokážou některé věci 'vybejkovat',“ směje se Petr Peclinovský. „ S tou rychlostí už to ale přece jenom není takové,“ dodává.

Hráč, jenž zdědil rodinnou fotbalovou přezdívku Čáp, vtrhl do nové sezony jako velká voda. Na úvodní výhře 7:2 v utkání s FC Míč se podílel třemi góly a hattrick stihl také o tomto víkendu při borotínské kanonádě na Větrovech.

I díky němu se Sokol Borotín pyšní po dvou vítězných zápasech impozantním skóre 17:4 a dokazuje, že to myslí s útokem na postup vážně. „Je to tak, chceme nahoru,“ potvrdil Petr Peclinovský. „Posílili jsme, a hlavně se vrátil Honza Kromka, který si to vzal za své. Trénujeme sice jenom jednou týdně, ale to podle mě na tuhle soutěž stačí. Důležité je, že to má nějaký smysl a chodí lidi; dřív jsme byli na tréninku maximálně v deseti, teď je nás minimálně patnáct,“ pochvaluje si borotínský střelec.

A osobní cíle? „Hattrick v každém zápase,“ vypálí Petr Peclinovský s úsměvem i s vědomím, že za každý takový počin zaplatí stovku do týmové kasy. Ostatně stejně tak sáhne do peněženky za toto kanonýrské povídání.