Ještě před samotným zahájením fotbalového programu si žáci Táborska zpestřili svou německou misi atraktivní prohlídkou Porsche muzea. Poté už přišly na řadu vlastní turnajové boje. Zahajovací bezbranková remíza s domácími Kickers dávala Jihočechům solidní naději do dalších dvou střetnutí. V nich ale navzdory herní nadvládě neskórovali a museli se smířit se dvěma porážkami (0:2 s Germanií Enkheim a 0:1 s SV Krailing), které je nasměrovaly do zápasu o 29. místo. V něm udolal celek Táborska fotbalisty FS Lukavac z Bosny a Hercegoviny 1:0.

Trenér výběru FC MAS Josef Holub našel pro vystoupení svých oveček toto hodnocení: „Turnaj nám ukázal, že se utkání rozhodují v pokutových územích, a tam byli naši soupeři důraznější i efektivnější. Jsem rád, že jsme herně a fotbalově obstáli, ale mrzí mě neproměňování našich šancí. Věřím, že klukům tyto zkušenosti pomohou v jejich dalším fotbalovém růstu.“

O den později se hrál turnaj o nižším počtu účastníků a mladí fotbalisté z Táborska vykázali výrazné zlepšení. Po remíze 1:1 s FSV Waiblingen a vítězství 1:0 nad SGV Freiberg šli do dalšího duelu s vědomím, že by jim postup neměl uniknout. S SV Olympiadorf München ale prohráli 0:2 a vinou výsledkových zmatků na straně pořadatelů rukovali jen do boje o 17. místo. V něm se projevilo zklamání hráčů a porážka 0:3 s SV Krailing je srazila na celkovou 18. pozici.

„Zlepšená koncovka a ještě kvalitnější herní projev než v předešlém dni do nás nalily optimismus a dělali jsme si naděje na lepší umístění. Bohužel z nepochopitelných důvodu jsme hráli pouze o 17. místo. Jsem ale na kluky pyšný, jak se prezentovali po dobu celého turnaje. Těší mě, že stihli i navázat mezinárodní přátelství a snažili se aktivně zapojit do konverzace s místními fotbalisty,“ poznamenal Josef Holub.

Složení týmu Táborska U12: David Písařík, Filip Matoušek, Jan Matoušek, Adam Smrž, David Zhukov, Jan Dvořák, Petr Mareš, Kryštof Novák, David Merxbauer, Adam Fuka, Filip Šebek, Zdeněk Pekař, Adam Kollárik.