Hosté si do nemilosrdné bitvy ponesou tříbodový náskok, a navrch lepší skóre i příznivý výsledek z prvního vzájemného duelu (2:0). Pozoruhodný je i fakt, že na sebe v přeborovém taháku narazí suverénně nejlepší defenzíva (pouze 15 inkasovaných branek) a nejúdernější ofenzivní jízda (61 vstřelených gólů).

Po podzimu se jistebničtí fotbalisté vyhřívali na čele s luxusním náskokem sedmi bodů. Jejich myslkovický sok ale třemi domácími triumfy v řadě nastartoval skvostnou sérii sedmi vítězných utkání. Bez porážky sice proplouvá odvetnou částí i mužstvo Jistebnice, o klid ho však připravily remízové výsledky ve Vlastiboři a v Ratibořských Horách (shodně 1:1).

Ani jeden z nedělních soupeřů by zřejmě účastí v krajské soutěži nepohrdl. Soubor z Myslkovic by postupem do I. B třídy výrazně povýšil svou roli záložního týmu přeborové Rašeliny Soběslav. Pro hostující partu by zase prvenství znamenalo návrat k zatím nejvýraznější části své klubové historie. Po tomto přehnaně ambiciózním období stráveném v krajské společnosti prožil jistebnický fotbal strmý pád až do nejnižší soutěže. Nyní se opět rázně dere vzhůru, tentokrát ale s perspektivním kádrem tvořeným vesměs vlastními odchovanci.

Podtrženo, sečteno – nedlění souboj, jehož úvodní hvizd zazní v 17 hodin, bude mít o svůj náboj postaráno. Získá současný lídr tabulky zřejmě už klíčový náskok, nebo domácí tým závěr přeboru ještě pořádně zdramatizuje?