Fotbalový krajský přebor má před sebou kompletní porci zápasů devatenáctého kola včetně čtyř utkání mužstev z Táborska. Hned tři z nich se představí svým příznivcům.

Soběslav – Kaplice

Pozoruhodný zápas! Kaplický fotbal v podstatě ještě přednedávnem sklízel superlativy za herní projev, a jen častá výsledková klopýtnutí ho držela v zákulisí absolutního přeborového výsluní. V tomto soutěžním ročníku se ale klub s divizní minulostí propadá stále níž a k nelibosti svých příznivců si zvyká na novou roli – pobyt v sestupových vodách.

Hrozivý byl z pohledu hráčů Spartaku především vstup do jarní části sezony. Ve dvou zápasech s mužstvy ze dna tabulky vyšli bodově naprázdno, navíc po ostudných výsledcích i výkonech. Na úvod letošních bojů prohráli na hřišti posledního Rudolfova 0:7, před týdnem pak podlehli v důležitém domácím střetnutí do té doby předposlední Čkyni 2:4.

Soběslavští by dnes pochopitelně nechtěli asistovat u soupeřova fotbalového obrození. Také oni zahájili sezonu porážkou 2:3 na Hluboké. Následnou domácí premiéru ale zvládli a udolali Rudolfov (povzbuzený zmiňovanou sedmibrankovou kanonádou) jediným gólem ze závěru střetnutí. Nový kouč Rašeliny Milan Škarda našel ve výkonu svého týmu dost nedostatků, na druhé straně ale vyzdvihl úsilí, s jakým hráči kráčeli vstříc vítězství.

V dnešním utkání by měl samozřejmě domácí tým probudit především svou ofenzivní sílu a kráčet za potřebným tříbodovým ziskem. Bezbranková remíza z podzimního vzájemného zápasu v Novohradských Horách by se rozhodně opakovat nemusela…

Vodňany – Dražice

Aktuální lídr tabulky to nebude mít ve městě drůbeže ani trochu jednoduché. Vodňanské mužstvo pojme dnešní duel jako reparát za nepovedenou domácí premiéru proti Prachaticím (1:2). A že má svou kvalitu, o tom nejlépe hovoří jeho poslední vítězství 2:1 na půdě silného Jankova.

Faktem zůstává, že Dražičtí by měli být pro partu kolem trenéra Miroslava Vokatého ještě o trochu vyšší „level“ než Tatran. Na famózní podzim dokázali navázat i v prvních jarních střetnutí a po výhře 2:1 ve Čkyni rozstříleli třeboňskou Jiskru 4:0. Podobně jednoznačným výsledkem ostatně skončil i první vzájemný zápas dnešních soupeřů – vedoucí tým přeboru doma zvítězil 3:0.

Veselí n/L. – Jankov

Netradičně v nedělním odpoledním termínu půjdou na přeborový fotbal fanoušci veselské Lokomotivy. Tuto změnu by měla vykoupit kvalita soupeře, který se u Lužnice představí. Celek z Jankova patří v této sezoně k tomu lepšímu, co nejvyšší jihočeská soutěž nabízí, a sídli na páté příčce. Jarní start mu ale pořádně zhořkl. Nejprve si přivezl porážku 1:2 z Třeboně a o týden později vykradli jeho Precis arénu fotbalisté z Vodňan, kteří zvítězili rovněž 2:1. Zkušený kouč jankovského mužstva Ivo Čech má tedy rozhodně o čem přemýšlet.

Zajímavý vstup do letošního přeborového programu prožívá také domácí „Lokotka“ – dvakrát si to rozdali s reprezentanty Prachaticka, dvakrát stála na konci zápasu remíza 1:1. V obou případech – doma proti Lažišti i na půdě prachatického Tatranu – ji veselský trenér Roman Lukáč označil za spravedlivý výsledek. A´t tak či tak, v tříbodovém systému se více než o dvoubodový zisk jedná o ztrátu čtyř bodů. Pro zítřejší utkání s Jankovem tak vyhlásil domácí tým jediný uspokojující cíl – vítězství. Jeho splněním by navíc hostům z Českobudějovicka splatil podzimní dluh v podobě porážky 0:1.

FC MAS B – Tatran

Přeborový fotbal zavítá zítra odpoledne také na táborskou „Kvapilku“. Rezervní celek FC MAS Táborsko tam zaútočí na třetí jarní vítězství v řadě. Jarní fázi nejvyšší jihočeské soutěže zahájili svěřenci Michala Šreyera vítězstvím 4:2 nad Jindřichovým Hradcem a tento zisk vzápětí vyzdobili nesmírně cennou výhrou 2:1 v Lažišti.

Tentokrát hostí táborsko-sezimoústecká parta mladíků soupeře, který na začátku jara očividně nastartoval cestu k jistotě záchrany a posunu do horní poloviny tabulky. Kromě již zmiňované remízy s Veselí nad Lužnicí stihl vydolovat tři body z letošní premiéry ve Vodňanech (2:1).

Aktuální forma domácího souboru, který v tabulce poskočil na lichotivou pátou příčku, je pro všechny táborské fotbalové fandy dobrou pozvánkou na zítřejší duel u Jordánu. Podaří se Táborsku oplatit soupeři porážku 1:3 z prvního vzájemného střetnutí na Šumavě.

Zahajovací hvizd všech čtyř zápasů zazní v 15 hodin.