V okolí fotbalového hřiště na Soukeníku dnes neproběhne ani myš. Všude budou tisíce aut a tisíce lidí, kteří přijedou fandit svým týmům. Dohled nad nimi budou mít policisté.

Dnes od 18 hodin hostí domácí tým FC MAS Táborsko českobudějovické SK Dynamo, jeden z nich vystoupá do nejvyšších fotbalových pater.

Zápas si nenechá ujít Roman Kohout z Tábora. „Tipuji, že zápas bude 1:0 pro domácí a že ho rozhodne taktická hra. Po gólu se naši stáhnou do obrany a budou tvrdě hájit výsledek," taktizuje padesátiletý fotbalista, který aktivně hraje v dresu Táborska C.

Zápas je vyhodnocen jako rizikový, během hry je možné očekávat drsné projevy fanoušků. To nutí pořadatele nepodcenit bezpečnost. „Jsme připraveni v dostatečné síle, abychom divácké nepokoje na stadionu i jeho okolí co nejvíce eliminovali. Spolupracujeme s oběma fotbalovými týmy, s pořadateli i městskou policií. Nedávno jsme tady museli zakročit, takže podmínky stadionu dobře známe," předesílá mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek s tím, že pozornosti kolegů na místě neunikne ani pohyb cestou od zastávek.

Starosta města Martin Doležal věří, že i tento vrcholový zápas pořádková služba zvládne ohlídat a bude u nich klid. Zatím si totiž lidé ze starého Ústí na fanoušky stěžovat nemuseli. Důležité je zvládnout parkování.

Město v tomto ohledu vyšlo pořadateli vstříc. „Poskytli jsme naši louku přímo nad jezem Soukeník. Ovšem za předpokladu, že nebude mokro," upřesnil starosta, který zápas vnímá jako výjimečnou událost.

„Takový se tady nehraje každý rok a v Sezimově Ústí už také možná naposledy," reaguje na stěhování klubu do Tábora. Kromě této louky bude k dispozici i plocha u silnice při příjezdu od Plané nad Lužnicí, ale nejlepší je přijet městským autobusem. „Dohodli jsme se s Comettem na posílení linky 11, která vyjíždí od táborského nádraží na Kovosvit, a to v době mezi 17. a 18. hodinou a potom zpět po zápase," dodal ředitel klubu Tomáš Samec.