S očekáváním vtrhl do programu podzimní části také početný houf mužstev z táborského okresu.

I. A TŘÍDA

Na bojiště I. A třídy vyrukoval kvintet zástupců Táborska a vítězná radost se mísila se zklamáním.

Výtečně rozehráli sezonu fotbalisté Dražic v čele se zkušeným bojovníkem Kromkou. Tým, který na jaře po dlouhých šestnácti letech opustil krajský přebor, smetl z domácího trávníku „béčko" Milevska. Na půltuctovém triumfu se nejvýrazněji podílel právě Jan Kromka, jenž v rozmezí třinácti minut zaznamenal čistý hattrick a po dalších dvanácti minutách přidal ještě čtvrtý gól.

Ostatní reprezentanti okresu ve skupině A už důvody k radosti neměli. Snad jen Chýnovští nemusejí litovat bodu, který zachránili v domácím střetnutí s expřeborovými Prachaticemi. Táborskému Meteoru překazila obnovenou premiéru v soutěži Blatná, která položila základ ke svému vítězství už v první půlhodině hry. Ryzí zklamání zavládlo také v kabině Sokola Sezimovo Ústí. Za porážku ve finále krajského poháru se ambicióznímu týmu z Paďous pomstily Vodňany, které doma zvítězily 2:1. Katem hostujících nadějí se stal autor obou domácích gólů Varyš, zatímco Sezimoústeckým nepomohla ani premiérová trefa letní posily Václava Hoffmanna.

Do programu skupiny D vstoupili úspěšně fotbalisté veselské Lokomotivy. Mladý tým, který bude chtít zúročit zkušenosti z uplynulého ročníku krajského přeboru, si doma poradil s rovněž mladým kádrem Nové Včelnice.

VÝSLEDKY –SKUPINA A: Dražice – Milevsko B 6:1 (3:0, za Dražice Kromka 4, Stuchlík, Pfeifer – Šimák, ČK: 0:1 – 55. Zítek), Chýnov – Prachatice 2:2 (1:1, Mládek, Král – Tesař, vlastní Vl. Hruška, ČK: 1:1 – za domácí 81. Král), Vodňany – Sokol Sezimovo Ústí 2:1 (1:1, Varyš 2 – Hoffmann, ČK: 0:1 – 82. Vinš). SKUPINA B: Veselí nad Lužnicí – Nová Včelnice 4:2 (3:1, Frejlach 2, Daněk, Ardamica – Pacholík, Nebeský).

I. B TŘÍDA

Úvodní dějství nejnižší krajské soutěže skupiny D naservírovalo fotbalovým fandům mimo jiné i dvě okresní derby.

Další historický okamžik se narodil v Lomu, kde ambiciózní domácí nováček oslavil první „krajskou" výhru v duelu s Březnicí. Jeho první gól vsítil Janů už po necelých dvou minutách hry. Hosté sice jen o chvíli později vyrovnali, ale dvě branky ze druhé půle rozjásaly domácí diváky.

Ještě výrazněji na sebe v úvodu podzimu upozornily Malšice. V Řepči nedaly domácímu rivalovi ani tu nejmenší šanci na úspěch a svůj brankostroj nakonec zastavily na pěti gólech. Stejný příděl jako mužstvo Řepče-Opařany nafasovaly v prvním kole celky Ratibořských Hor a Jistebnice. Prvně jmenovaný soubor propadl v hájemství B-týmu Třeboně, který táhl autor hattricku Průcha, Jistebničtí prohráli 1:5 v Dolním Bukovsku. A konečně smutek ovládl i hřiště v Mladé Vožici; na jaře o postup bojující domácí Sokol oloupili o body fotbalisté z Kardašovy Řečice.

VÝSLEDKY: Lom – Březnice 3:1 (1:1, Janů, Zeman, Mařík – K. Kubíček), Třeboň B – Ratibořské Hory 5:0 (1:0, Průcha 3, Jiráček, Bartl), Řepeč-Opařany – Malšice 0:5 (0:2, Neužil 2, Chvosta, Tůma, Roztočil), Mladá Vožice – Kardašova Řečice 1:2 (0:1, L. Kříženecký – Vergl 2), Dolní Bukovsko – Jistebnice 5:1 (4:1, Chochol 2, Klika, Mach, Mikeska – J. Muž).