Z dopoledního duelu se záložním týmem Bohemians 1905 si přivezli tři body, a světe div se…! Poprvé v odvetné části sezony k nim dokráčeli díky třem vstřeleným gólům! „V koncovce jsme byli na jaře opravdu mizerní, a jsem za kluky rád, že to v tomhle zápase protrhli,“ usmívá se trenér táborského mužstva Jan Klimek po vítězství 3:1. „V utkání jsme navíc měli hromadu dalších šancí a klidně jsme mohli vyhrát i výraznějším rozdílem. Jsme ale samozřejmě i tak spokojení, chtěli jsme si domů odvézt vítězství, a to se podařilo,“ dodává kouč.

B–mužstvo „Klokanů“ patřilo v této sezoně k tomu nejlepšímu, co divizní soutěž nabízí, v jejím závěru ale otevřelo prostor pro mladíky ze své dorostenecké líhně. „Nejstarší hráč Bohemky byl ročníku narození 1988,“ potvrzuje Jan Klimek. „Domácí toho v zápase hodně naběhali, snažili se hrát důrazně, ale ta jejich nezkušenost byla přece jenom znát.“

Příjemným překvapením se stal pro táborskou fotbalovou výpravu neznámý areál v Uhříněvsi, kam se záloha Bohemians 1905 v závěru jara nastěhovala. „Musím říct, že se mi tam líbilo. Jedná se o krásný areál v lesíku s bezvadným trávníkem a vedlejší umělkou. Na zápas dorazili i fanoušci Bohemky. Bylo to příjemné, a navíc dokreslené tím naším vítězstvím,“ pochvaluje si lodivod „Vodníků“ .

Nyní už směřuje příprava táborského mužstva k domácí sezonní derniéře. V sobotu odpoledne ji obstará zápas s již najisto sestupujícím třeboňským rivalem. „V žádném případě se nechceme loučit se sezonou nějakým nevydařeným zápasem. Hrajeme doma a bylo by fajn potěšit diváky dobrým fotbalem i vítězstvím. Navíc máme hned po zápase dokopnou, a je vždycky daleko příjemnější, když se předtím vyhraje,“ vzývá Jan Klimek úspěch v posledním střetnutí tohoto divizního ročníku. Pokud Táborští zápas zvládnou, mohou se ještě posunout ze současné desáté příčky do horní poloviny tabulky. Stejně jako osmá Koloveč a devátý soused ze Sezimova Ústí mají na kontě čtyřicet bodů.