Vítej, zlatý hattricku! Tento známý výrok byl v minulém týdnu zapsán do kroniky okresního Poháru FAČR v zářivém modro-žlutém provedení. Fotbalisté Vlastiboře získali už potřetí v řadě do svého držení pohárovou trofej. Tentokrát je jejich triumf o to cennější, že se z něj radovali na hřišti ambiciózního krále okresního přeboru v Lomu. Stejný soupeř ostatně přihlížel vlastibořským oslavám v loňském roce, když ho dvě minuty před koncem srazil z přímého kopu Miroslav Zajíc.

SOKOL LOM – TJ VLASTIBOŘ
0:1 (0:0)

Branka: Faust.

 Zhruba padesátka diváků sledovala na lomském hřišti bojovnou, leč dlouho bezbrankovou partii. Domácím jednoznačně patřila první půle, ale jediným vyústěním jejich převahy se stala nastřelená tyč.

 Po obrátce se herní rozdíl zvolna vytrácel a hosté postupem času vykazovali větší svěžest. Když už to vypadalo, že se střetnutí dočká penaltového rozuzlení, ožil rok starý příběh. V 87. minutě se po předchozí standardní situaci probudil pohárový střelecký mág Michal Causy (autor čtyř gólů z předloňského finále v Pojbukách) a nastěhoval do tábora vlastibořské družiny mohutnou euforii.

 Sestava vítězného týmu: Drtina – Podhradský, Holub, Hrdlička, M. Zajíc – L. Rappensberger, Smrž, Pícha st., Pícha ml. (80. M. Fišer) – Faust (87. Máca), Šatný.