Po sobotní páté porážce v řadě na hřišti Hořovicka se propadl nováček od Lužnice až na 12. příčku tabulky, která je ovšem mimořádně vyrovnaná. Jediná kolo před koncem podzimních bojů mají Soběslavští stejně blízko k posledním Přešticím jako k páté Březové.

„Je to nepříjemné, leží na nás těžká deka,“ ulevil si trenér Spartaku Radek Hajič po sobotním střetnutí, ve kterém jeho mužstvo podlehlo hratelnému středočeskému soupeři 1:2. „V Hořovicích jsme nechali úplně zbytečně ležet tři body,“ dodává.

Kdyby soběslavský kormidelník použil hodnocení z minulého soutěžního kola, téměř by se nelišilo. „Je to opravdu už ohraná písnička,“ hořce se usměje. „V utkání jsme rozhodně nepodali špatný výkon, byli jsme fotbalovější a měli i dost šancí, ale hrozně se trápíme v ofenzívě. Při našem vedení měl Martin Dvořák tutovku na 2:0, ale neporadil si s ní. No a pak jsou tu ty zbytečné chyby. Před druhým gólem jsme byli v šanci a měli blízko ke gólu, jenže míč ztratíme a po dlouhém odkopu soupeře inkasujeme,“ kroutí hlavou.

Pohled na bilanci Soběslavských v ofenzivní fázi je v posledních týdnech opravdu tristní. V posledních čtyřech zápasech skórovali jen dvakrát, přičemž oba zásahy zaznamenal defenzivní hráč Filip Vaněk. „Možná se projevuje naše nezkušenost, a možná někteří kluci ztrácejí takový ten nováčkovský drive,“ přemýšlí Radek Hajič. „Teď na podzim už toho asi moc nevymyslíme. Musíme se pokusit doma zdolat Dobříš, protože ty body by se nám moc hodily, a pak se zamyslíme, jak dál,“ uzavírá kouč.

Zmiňované střetnutí s aktuálně pátým týmem tabulky se hraje u Lužnice v sobotu od 13.30 hodin.