Domácí účastník krajského přeboru tentokrát sbíral na svém trávníku jen potřebné herní a kondiční ostruhy. Jeho hráči nejprve podlehli ligovému soupeři ze Štěchovic 0:4 a v následném duelu o třetí příčku inkasovali od roudenských fotbalistů dokonce pět branek (0:5).

„Na turnaj k nám pravidelně jezdí týmy z vyšších soutěží, takže to z naší strany není až tak o výsledcích. My jsme za sebou měli kondiční týden a obě utkání do toho zapadla. Každopádně to pro nás byly užitečné zápasy a mohli jsme vidět v akci i naše nové hráče v přípravě," ohlíží se za domácím turnajem lodivod FK Rašelina Radek Hajič. „Mrzí mne druhý poločas proti Roudnému. Ten první jsme totiž odehráli velmi dobře, ale po přestávce se tam zase opakovaly naprosto zbytečné chyby," dodal kouč.

Do přípravy soběslavského celku se před novou sezonou zapojilo několik nových tváří. Jejich přítomnost by měla pomoci přiložit hojivou náplast na pokažený loňský ročník, ve kterém mužstvo od Lužnice zachraňovalo svou příslušnost k přeboru až v hodině dvanácté. V Soběslavi si hodně slibují od útočníka Martina Dvořáka z Kamenice nad Lipou, který nastřílel v uplynulé sezoně I. A třídy úctyhodných 25 branek. Další posily připluly do kádru Rašeliny ze sousedního Táborska. Zkušenosti s divizí i přípravou v ligovém „áčku" má další ofenzivní hráč Jaroslav Prášek, z dorostu FC MAS se vrací do mateřského klubu Vojtěch Hanzal-Novotný. Přípravu v Soběslavi znovu absolvuje také obránce Karel Chotovinský, který měl do týmu namířeno už v zimě, ale nakonec strávil jaro v dresu Chýnova.

A na závěr ještě jedna perlička ze sobotního soběslavského turnaje. Mezi domácí tyče se v zápase proti Štěchovicím na pár minut postavil i současný předseda klubu Marek Nývlt. Měl k tomu zajímavý důvod. Štěchovickou branku totiž hájil známý exligista Radek Sňozík, se kterým před lety společně kroutili vojnu v tehdejší VTJ Tábor.

Pro dva sobotní turnajové duely měli Soběslavští k dispozici tyto hráče: Kuník, Hnilička (Nývlt) – Maršík, Boháč, Chotovinský, Hromada – Peltán, Žalda, M. Mazouch, Doležal, Hanzal-Novotný – Prášek, Šmídmajer, Dvořák, Polišenský.