Trenér Luboš Urban si týden v Písku chválil. „Trénujeme třetí týden, takže je to pro nás vlastně vrchol hrubé přípravy, zaměřený spíš na kondici. Byť jsme měli vložený zápas Tipsport ligy," uvedl a dodal, že s tím, jak na soustředění hráči k přípravě přistupují, je plně spokojen. „Pochopitelně až na tu čtyřku od Liberce," potvrdil, že debakl ve zmíněné dohrávce turnaje v Edenu jen těžko kousal.

Zato podmínky, které v Písku fotbalisté Dynama pro přípravu měli, ocenil. „Umělka tady sice není nejmodernější, tu na Složišti máme lepší, ale využíváme ji jen jednou denně a zbytek času běháme a posilujeme," mávl rukou. „Co se však týká ubytování, stravy a regenerace, žádné výhrady."

Po zdravotní stránce větší problémy nejsou, byť obvyklé potíže s úpony či koleny v týmu jsou. „Nejhůř na tom v této chvíli je Jarda Machovec, jenž má problémy s kolenními vazy a má tudíž individuální trénink. Taky Roman Lengyel má vždy po utkání potíže, proto oba jeli na vyšetření," vraštil čelo Urban.

Při regeneraci jede naplno masér Jiří Rotbauer, ale nestěžuje si. „Dorazil Venca Kolář, ten mi pomáhá. Pochopení mají i lidi v kuchyni, kteří nám pomáhají při dělání čaje," zmínil Rotbauer, že i na pitný režim je pamatováno.

Zato víc práce než obvykle měl kustod Radomil Procházka. „Musel jsem sem přesunout skoro celý sklad, navíc po tréninku mi kluci propocené věci hodí a já s nimi jedu do Budějovic do prádelny. Každý den, někdy i dvakrát. Ale mně to nevadí, od toho tady jsem," usmíval se stále dobře naladěný budějovický kustod.

To, že fotbalistům se perzonál OtavArény, kde má Dynamo v Písku hlavní stan, snaží vycházet vstříc, považuje manažer hotelu Jaroslav Kostka za samozřejmost. „Na druhou stranu si ani hráči Dynama na nás nic nevymýšlí, jsou to pohodoví a skromní kluci," vyzdvihl a dodal, že vzhledem k tomu, že hotel je v areálu FC Písek, kde jsou tři travnatá hřiště, umělka i další zařízení, je o soustředění v Písku mezi sportovci zájem. Třeba hned zítra dorazí naděje fotbalové Plzně. „Jak juniorka, tak všechny kategorie dorostu," upřesnil Kostka, dle něhož si pobyt zajistila i Viktorka Žižkov a dokonce i týmy z Německa.

Jak už Deník přinesl, na zkoušce v Dynamu neuspěl záložník Antunovič, nicméně jak i Urban potvrdil, na doplnění týmu se dál pracuje. „Víme, kde nás tlačí bota a tak tři hráče do základu potřebujeme. Dokud ti hráči se ale tady nebudou hlásit, jména dopředu říkat nechceme," zdůraznil nový trenér Dynama.

Ten už po Liberci za výkon ve druhé půli chválil střídající mladíky – a byl s nimi jistě spokojen i po středečním večeru, kdy tým právě s většinou mladíků v sestavě nastřílel v přípravě béčku Táborska půltucet gólů. „Jsem rád, že jsme sem do Písku na poslední chvíli soupeře sehnali," kvitoval kouč Dynama. „Chtěli jsme, aby i ti hráči, kteří s Libercem hráli jen půli, anebo nehráli vůbec, měli zápasové vytížení," vysvětlil.

Druholigoví Jihočeši končí v sobotu v Edenu: Dynamo ČB – Žižkov (10), Táborsko – Liberec (14).

Dynamo ČB – Táborsko B 6:2 (2:0)

Branky: 42., 55. a 86. Wermke, 20. Novák, 58. Hála, 61. Kadula – 72. a 75 (pen.) Čivič. Diváci: 40. Rozhodčí: Jílek – Matyš, Kokta.

Dynamo: Rodinger (46. Křížek) – Dvořák, Tomášek, Novák, Jasanský – Wermke, Hála, Benát (46. Brunclík), Kadula, Funda (46. Poliaček) – Chmelo.

Táborsko B: Dugalič – Neužil, Král, Turek, Chirincius – Kluzák, Rabiňák, Stránský, Cihlář – Sazma, Čivič (Stuchlík, Horváth, Kutner, Kukačka, Hňup).

Strakonice – Příbram jun. 2:2 (0:2)

Strakonická farma Dynama ve včerejší přípravě s rezervou Příbrami sice v půli prohrávala 0:2, po přestávce ale díky dvěma brankám Davida Radoucha svěřenci trenérů Rudolfa Otepky a Jiřího Lercha zcela po zásluze srovnali na konečných 2:2. Sestava farmy: Janda (46. Jirkal) – Lerch, Novotný, Viták, Havelka – Civič (46. Čadek), Petráň, Slavík – Radouch, Vaněk (46. Polanský), Ně­mec.